Koronavírus môže spôsobiť aj omeškanie konzol PlayStation 5 a Xbox Series X

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Koronavírus očividne zasahuje všetky sféry nášho života. Nedávno sme sa dozvedeli, že viacero hollywoodskych blockbusterov bude mať kvôli nemu pozastavenú produkciu a neskorší dátum vydania. Na ich čele môže ako príklad slúžiť nová bondovka No Time to Die.

Koronavírus negatívne ovplyvňuje aj výrobu komponentov

Neskoršie vydanie sa nemusí týkať iba filmov, ale aj herného priemyslu. Čoraz viac krajín pracuje na zmenšení rýchlosti šírenia alebo odstraňovaní následkov po nakazení. Preto je len logické, že vývoj elektronických (v tomto prípade najmä počítačových) súčiastok môže byť spomalený.

Zdroj: gamespot.com

Pôvodne mali konzoly novej generácie Xbox Series X a PlayStation 5 vyjsť už pred Vianocami tohto roku. Najpravdepodobnejší bol dátum niekedy na prelome jesene a zimy. To dávalo vývojárom zo Sony a Microsoftu ešte viac ako pol roka.

Aké novinky dostávame od herných spoločností?

Rýchlosť oznamovania noviniek sa u oboch vývojárov značne líši. Microsoft nás zásobuje informáciami takmer neustále (v poslednom čase nám napríklad oznámili dva exkluzívne tituly – Hellblade 2 a Halo Infinite), zatiaľ čo posledná aktualizácia od Sony bola na začiatku tohto roka (január). Vtedy predstavili nové logo konzoly deviatej generácie.

PlayStation 5
Zdroj: theverge.com

Väčšinu informácií tak dostávame z únikov alebo špekulácií (napríklad či bude mať konzola dva varianty). V súvislosti s menšou frekventovanosťou noviniek sa uvažuje, že japonská spoločnosť môže mať aj iné vývojárske problémy.

Zrušené účasti na akciách aj akcie samotné

Spoločnosti ešte nevydali žiadne oficiálne prehlásenie. Avšak vyhýbajú sa pripravovaným akciám. Obe sa napríklad rozhodli nezúčastniť na podujatí GDC (Game Developers Conference). Z rovnakého dôvodu tak spravilo viacero spoločností (Amazon, Blizzard, …) a tak bola konferencia posunutá na zatiaľ nešpecifikovaný termín.

Momentálne je to podobne aj s najočakávanejšou hernou udalosťou roka, E3. Sony sa pridalo k zástupu vývojárov, ktorí zrušili svoju účasť. Preto momentálne zostáva osud Electronic Entertaiment Expo veľmi nejasný (a spolu s ním aj vývoj hier, ktoré tam mali byť oznámené).

e3 expo
Zdroj: denofgeek.com

Koronavírus teda negatívne neovplyvňuje len oznamovanie herných noviniek, ale aj dodávanie súčiastok. Bez nich samozrejme výroba konzol nemôže začať. Sony to už oficiálne priznalo, Microsoft vo veci mlčí. Avšak v ich prípade sa nevie o žiadnom extra dodávateľovi, takže zrejme budú na tom rovnako.

Kedy dostaneme nové konzoly?

Výroba konzol Xbox Series X a PS5 s najväčšou pravdepodobnosťou nezačne v najbližších dňoch. Pre vývojárov by bolo extrémne náročné vyrobiť behom pol roka obrovské množstvo kusov a tak sa oboch modelov zrejme nedočkáme skôr ako na jar roku 2021. Budeme však čakať na oficiálnu správu.

Čo si myslíte vy? Skutočne koronavírus až v takej mierne ovplyvňuje aj vývoj konzol? Dajte nám vedieť do komentárov

Zdroj: gamerant.com

Mohlo by sa ti páčiť

5 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -