Hra S.T.A.L.K.E.R. 2 sa odkladá kvôli reálnej vojne. Štúdio odkazuje, že budú pokračovať po víťazstve ich krajiny

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Stalker 2 sa odkladá

Hra Stalker 2 (alebo oficiálny názov S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl, budeme však uvádzať kratší) sa odkladá. Dôvod môže byť hneď jasný. V domovskej krajine štúdia aktuálne prebieha vojna, keď Ukrajinu počas minulého týždňa napadlo Rusko. Na pokračovanie známej značky si teda hráči ešte počkajú, istotne im to ale nevadí.

24. februára malo štúdio GSC Game World, jedno z najviac prominentných na Ukrajine, snímať pohyby hercov a tak vytvárať grafiku do hry. Namiesto toho ale ich domov zasiahla iná udalosť – ruská invázia. Rozhodli sa teda reagovať, prácu na hre pozastavujú, aby priniesli upozornenie na hrôzy vojny.

Svetlá! Kamera! Vojna…

Fanúšikom chceli zverejniť video spoza scén. Teraz však priniesli ukážku s názvom Lights! Camera! War… (teda Svetlá! Kamera! Vojna…). Zábery z výroby hry nahradili reálnymi zábermi z vojny. Vo videu tak môžeme vidieť deštrukciu a bombardovanie, ktoré jednotky spôsobujú. Samozrejme, že spoločnosť so sídlom v Kyjeve vývoj stopla hlavne preto, aby mohli chrániť svojich zamestnancov a ich rodiny.

Vo videu hovoria aj o tom ako, že ich krajina je slobodná a nezávislá. Nakoľko je však budúcnosť Ukrajiny aktuálne nejasná, vyzývajú kolegov z odvetia, teda herných vývojárov, aby podporili armádu a štát samotný. Zverejnili tam aj číslo účtu, takže prispieť môže každý, kto ukážku uvidí.

Podpora viac ako obavy o hru

Hra mala byť vydaná v apríli 2022. Počas januára nás tvorcovia informovali, že kvôli ich ťažšiemu výrobnému procesu sa bude hrať musieť posunúť na december. A teraz je jej dátum alebo akýkoľvek ďalší vývoj nejasný. GSC Game World na konci videa uvádzajú, že budú definitívne pokračovať. „Po víťazstve“.

Čakali sme, že od štúdia dostaneme v najbližšom čase nejakú aktualizáciu, ale ani vo sne by nám nenapadlo, že to bude takáto správa. Fanúšikov však, ako ukázali v komentároch, momentálne nezaujíma, kedy sa k nim dostane hra Stalker 2. Predsa len, čakali vyše dekády, tak už istý čas vydržia. Teraz je pre nich prvoradé, aby vyjadrili štúdiu samotnému podporu a v násobne väčšej miere krajine v pretrvávajúcom vojenskom konflikte.

Čo si myslíte o kroku štúdia GSC Game World? Je podľa vás správne, že ukazujú zábery z vojny, aby ľudia spoznali jej hrôzy alebo je cez čiaru, že to robia prostredníctvom hry? Dajte nám vedieť v komentároch váš názor.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -