Nintendo Switch Lite – vieme koľko bude stáť a kedy príde na trh

Nenechajte si ujsť

Dominik Boskovič
Dominik Boskovičhttp://www.rewind.sk
Niet lepšieho úniku ako na chvíľku vstúpiť do sveta kinematografie. Jednoducho si oddýchnete, prídete na nové myšlienky a niekedy aj na nové nápady. Nádherný relax a oddych. Členom redakcie od: október 2015

Spoločnosť Nintendo v roku 2017 uviedla už teraz veľmi populárnu konzolu Nintendo Switch. Konzolu, ktorá mohla byť aj prenosnou konzolou, ale aj konzolou pripojenou k televízii. Táto konzola si dlhodobo držala cenovku cez 300 €, a preto bola pre bežného smrteľníka, ktorý bol zvyknutý na konzoly od Nintenda, ktoré boli vždy o niečo lacnejšie – drahšou variantou. To sa všetko mení uvedením na trh lacnejšej varianty s názvom Nintendo Switch Lite.

Nintendo Switch Lite
Zdroj: nintendo.com

Nintendo Switch Lite

Konzola bude lacnejšia, ľahšia a prenosnejšia. Táto konzola bude mať cenovku 199 € (môže sa líšiť podľa obchodníka), a dostupná na Slovensku bude od 20. septembra 2019.

Nintendo Switch Lite bude ponúkať takmer rovnaké možnosti ako jeho starší brat, až na pár výnimiek. Konzola sa nebude dať pripojiť k televízii a taktiež nebude možné ju využiť ako „tablet“ s možnosťou odpojenia bočných ovládacích prvkov. Na novom Nintendo Switch Lite si budeme môcť zahrať všetky hry, ktoré podporujú „handheld“ mód, a teda nie je potrebná televízia alebo odpojenie bočných ovládačov.

Verzia Lite bude približne o 30% ľahšia od klasickej verzie. Bude obsahovať displej o veľkosti 5,5 palca (Nintendo Switch ponúka 6,2 palcov) a kapacita batérie by mala vydržať o cca 30 minút dlhšie. Porovnanie rôznych parametrov nájdete na stránke Nintenda.

V akých farbách bude dostupná nová konzola?

Pri uvedení na trh bude dostupné v 4-och variantách. V žltej, šedej a tyrkysovej verzii, ktoré sú definované ako základné. Pri uvedení na trh bude dostupná aj špeciálna Pokémon verzia s názvom Zacian & Zamazenta. Tá bude o pár eur drahšia ako predošlé tri spomenuté varianty.

Nintendo Switch Lite
Zdroj: nintendo.com

Aké hry si môžem zahrať na Nitendo Switch Lite?

Ako sme spomínali vyššie, na Nintendo Switch Lite si budete môcť zahrať všetky hry, ktoré sú dostupné v „prenosnom“ móde. Medzi ne by mali patriť napríklad populárne Fortnite či Pokémon Let’s Go, ale aj Crash Bandicoot N. Sane Trilógia či obľúbená novinka Crash Team Racing Nitro-Fueled Races.

Nižšie si môžete pozrieť prvé propagačné / uvádzacie video priamo od spoločnosti Nintendo.

Produktové fotografie nájdete tu:

Zdroj: nintendo.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -