Sean Penn je na Ukrajine, aby tam nakrútil dokument o ruskej invázii

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Sean Penn je na Ukrajine

Herec, režisér a humanitárny pomocník v jednej osobe, Sean Penn sa teraz nachádza na Ukrajine. Chytá sa pripraviť dokument o ruskej invázii, pretože Rusko napadlo vo štvrtok v nočných hodinách svojho suseda. Vo štvrtok to pre viaceré portály potvrdilo jeho štúdio Vice.

Penn krajinu navštívil už počas novembra minulého roka. Vtedy robil prieskum v ukrajinskej armáde, pričom nakrúcal jej jednotky alebo s nimi robil rozhovory. Fotografie zo stretnutí boli zaznamenané aj z ukrajinskej strany a vyskytli sa v ich médiách a na sociálnych sieťach.

sean penn ukrajina
Zdroj: businessinsider.com

Oficiálne úrady vyzdvihujú jeho pomoc

Režisér dorazil do Kyjeva už skôr v tomto týždni, aby sa stretol so zástupkyňou ministra, Irynou Vereščuk. Stretol sa aj s lokálnymi novinármi a práve správu prvý raz priniesol server Newsweek. Kancelária prezidenta Volodymyra Zelenskyjho zverejnila cez ambasádu správu, v ktorej vyzdvihujú Pennovu odvahu a jeho ochotu priniesť svetu pravdu o invázii Rusov. Uvádzalo sa v nej:

„Sean Penn je medzi tými, ktorí dnes podporujú Ukrajinu priamo na Ukrajine. Naša krajina je vďačná za to, že ukazuje takú guráž a čestnosť. Ukazuje tým statočnosť, ktorá mnohým iným chýba – špeciálne západným politikom. Čím viac ľudí ako je on – pravých priateľov Ukrajiny, ktorí nás podporujú v našom boji za slobodu – tým skôr môžeme zastaviť túto ohavnú inváziu z Ruska.“

V centre konfliktu nie prvý raz

Skutočne je vidieť, ako ľudia v núdzi momentálne chvália takýto čin. Oscarová hviezda ale nie je prvý raz v centre konfliktu. Počas zemetrasení na Haiti tam cestoval, aby založil humanitárnu neziskovú organizáciu Community Organized Relief Effort (CORE). Tá pomáhala počas posledných rokov voziť do problémových krajín aj testy alebo vakcíny na COVID-19. Tieto činy si môžete pozrieť aj v dokumente Citizen Penn od Discovery Plus.

Roku 2016 viedol vysoko kontroverzný rozhovor s mexickým drogovým barónom a vodcom kartelu – Joaquínom “El Chapom” Guzmánom. Opakovaný utečenec bol vtedy opätovne zadržaný autoritami. Penn chcel ako novinár zvýšiť pozornosť ohľadom drogových vojen.

sean penn na ukrajine
Zdroj: metro.co.uk

Riskuje svoj život

Sean Penn je teraz na Ukrajine, kde zažíva vojnu, ktorú západní lídri označili ako najhorší konflikt v Európe od roku 1945. Režisér aj vo veku 61 rokov riskuje svoj život, aby priniesol pravdivé informácie o ruskej invázii.

Ako vnímate vojnu Ruska na Ukrajine vy? Chceli by ste sa na ňu pozrieť cez hľadáčik kamery alebo sú už všetky dostupné videá pre vás príliš silné? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: variety.com, theguardian.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -