O takomto svete ste nikdy ani nesnívali, hovorí nový trailer na Peter Pan & Wendy

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový trailer na Peter Pan & Wendy

Disney prináša nový trailer na Peter Pan & Wendy. Režisér David Lowery, ktorý má na konte filmy ako Zelený rytier či Pete a jeho drak tentoraz prináša hrané spracovanie obľúbenej detskej knižky od J.M. Barrieho. Zoberie nás na zatiaľ najvzrušujúcejšie dobrodružstvo do Neverlandu, ktorý svojím prevedením prekonáva čokoľvek, o čom by sme vôbec dokázali snívať.

V centre diania je vzdorovité dievča Wendy Darling, ktoré tu hrá Ever Anderson (áno, podoba s Millou Jovovich nie je náhodná, je to jej dcéra). Napriek zákazu svojich rodičov by chcela odísť na internát, aby mohla zažiť dobrodružstvo mimo domu. To sa jej však vyplní ešte oveľa viac, ako by očakávala. Jeden večer ju totiž spolu s bratmi navštívi víla Cililing (Yara Shahidi).

Obrovský krokodíl aj hroziví piráti

Spolu s ňou však prichádza aj Peter Pan (Alexander Molony), chlapec, ktorý nikdy nevyrastie. Spolu odlietajú do magického Neverlandu a je nám jasné, že tu sa poriadne magické príhody ešte len začínajú. Budú musieť čeliť nemálo nebezpečenstvám, na čele ktorých stoja hroziví piráti.

Ich vodcom je preslávaný kapitán Hák (Jude Law) a jeho večný poskok Smee (Jim Gaffigan). Voči Panovi chová dlhodobú nenávisť, pretože nechal krorodíla, aby mu odhryzol ruku. Ich stretnutia budú preto napínavé a ako vidíme rýchlymi zmenami nálad, aj značne dynamické.

peter pan jude law
Zdroj: geektyrant.com

Emočná úprimnosť a túžba po dobrodružstve

Okrem toho konečne vidíme aj Tiger Lilly (Alyssa Wapanatank), princeznú indiánov Neverlandu. Role Wendyných bratov Johna a Michaela si zahrajú Joshua Pickering a Jacobi Jupe. Ich rodičov stvárnia Alan Tudyk a Molly Parker.

Legenda o deťoch, ktoré nechcú zostarnúť (ale nie je dospievanie tým najväčším dobrodružstvom?) tak ožíva v novej podobe. Vidíme, že si tvorcovia dali záležať a prinášajú vizuálne podmanivý a čarovný kúsok. Režisér sa vyjadril, že svoje prevedenie viedol ako poctu knihe aj prvotnému animáku a chcel, aby z neho bola cítiť emočná úprimnosť, otvorené srdce a túžba po dobrodružstve. Ako sa mu to podarilo sa budeme môcť presvedčiť 28. apríla, kedy film príde na Disney+.

Páči sa vám nový trailer na Peter Pan & Wendy? Podmanilo spracovanie Neverlandu aj vás? Čo hovoríte na nové prevedenie jednotlivých postáv? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. citujem z wiki:
    The Lost Boys are characters from J. M. Barrie’s 1904 play Peter Pan, or The Boy Who Wouldn’t Grow Up and later adaptations and extensions to the story.[1] They are boys „who fall out of their prams when the nurse is looking the other way and if they are not claimed in seven days, they are sent far away to the Neverland,“ where Peter Pan is their captain.There are no „lost girls“ because, as Peter explains, girls are far too clever to fall out of their prams.

    tak asi tolko k tomu a ciernej vile s indickym petrom panom.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -