Ich bežný deň sa premenil na nočnú moru: Slováci hltajú skutočný príbeh natočený Netflixom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dokument American Nightmare ovládol Netflix

Iba 17. januára bola na Netflix pridaná dokumentárna miniséria American Nightmare (Zlý americký sen). Stačili jej dva dni na to, aby sa dostala v celej rade krajín, vrátane Slovenska, na vrchol rebríčka najpozeranejších titulov služby. Divákov uchvátil neuveriteľný skutočný prípad, ktorý prirovnávajú k mrazivej oceňovanej novinke Stratené dievča.

Príbeh rozpráva o Denise Huskins a jej vtedajšom priateľovi Aaronovi, ktorí tvrdia, že si ráno, 25. marca 2015, prežili peklo. Do ich domu na pláži vtrhlo niekoľko mužov v potápačkých oblekoch, oboch na niekoľko hodín terorizovali, priateľovi zviazali ruky za chrbtom a nasadili látku cez oči a priateľku uniesli. Keď sa prípadu chopila polícia, od začiatku videla, že viacero vecí nesedí.

Gone Girl z reálneho života

Prípad sa čoraz viac komplikoval a ako by to nestačilo, Denise sa záhadne po 48 hodinách objavila pred prahom dverí jej rodného domu. Prípad bol tak v médiách prirovnávaný k románu Gone Girl, bestselleru z roku 2012 od Gillian Flynn. V roku 2014 sa dočkal aj filmovej podoby od Davida Finchera, vstúpila k nám pod názvom Stratené dievča.

Polícia najprv z tohto zločinu obviňovala Aarona, následne padla vina na celý pár, že celé prepadnutie a únos zinscenoval. Na streamovaciu službu teraz prišiel trojdielny dokument, ktorý sa prípadu venuje. Rozpráva ho cez kamerové a zvukové záznamy, celú radu mediálnych záberov, rozhovorov a samozrejme tiež výpovedí samotných obetí. Je zaujímavé sledovať, ako sa ich interpretácie už od začiatku vo viacerých smeroch rozchádzali.

american nightmare netflix
Zdroj: Netflix

Komplikovaný kriminálny prípad od autoriek Podvodníka z Tinderu

Záhadný prípad pred obrazovky prilákal davy a tri epizódy po 40 minút prinášajú strhujúcu kriminálku z reálneho života. Za projektom navyše stoja Felicity Morrris a Bernardette Higgins, ktoré v minulosti priniesli iný hit pre streamera – Podvodník z Tinderu.

Jednotkou v rebríčku sledovanosti sa stal vďaka priamemu a ostrému rozprávaniu, kde sa rozbehla hra s políciou, čoraz zvláštnejšími dôkazmi, právnikmi a neposlednej rade samotnými aktérmi. Výsledkom je zrejme kúsok, o ktorom sa bude ešte dlho hovoriť.

Všimli ste si, že Netflix pridal do ponuky dokument American Nightmare? Stihli ste si ho už pozrieť alebo ho zhliadnete teraz? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: Netflix

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -