Krutá realita: Spider-Man 4 definuje budúcnosť Marvelu, no práve sme sa dozvedeli to najhoršie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kedy začne nakrúcanie Spider-Man 4?

Očakávania na návrat Toma Hollanda do role ikonického pavúčieho hrdinu z Marvel univerza sú vysoké, najmä po konci predošlého filmu. Zdá sa však, že sa štúdio nijako neponáhľa s návratom divákmi milovanej postavy. Ako informoval portál Small Screen, anonymný informátor prezradil, kedy začne nakrúcanie filmu Spider-Man 4. A neprinášame veľmi dobré správy. Podľa všetkého sa ešte poriadne načakáme.

Holland prišiel do MCU po prvý raz v roku 2016 vo filme Kapitán Amerika: Občianska vojna. Svoj samostatný film dostal až o rok neskôr v sólovke Homecoming. Po dôležitej úlohe v dvoch filmoch po boku Avengerov prišiel opäť samostatný projekt Ďaleko od domova a svoju prvú trilógiu ukončil predminulý rok titulom Bez domova.

doctor strange spider-man
Zdroj: themoviedb.org

Koniec predošlého filmu nás nechal v napätí

V Spider-Man: Bez domova (2021) sme mohli vidieť, ako Doctor Strange (Benedict Cumberbatch) zoslal kúzlo, ktoré donútilo všetkých zabudnúť, kto je Peter Parker. Snaha zachrániť multiverzum bola obrovskou obetou, po ktorej ho nespoznávajú ani jeho najbližší, hlavne jeho milovaná MJ (Zendaya).

Kevin Feige, prezident štúdia Marvel, spolu s producentkou Amy Pascal v podstate už v decembri 2021 potvrdili pokračovanie (respektíve hovorili hneď aj o novej trilógii). Nevieme, kam nás dokáže filme ešte zaviesť, ani aké nové hrozby nám predstaví. Dokonca je však šanca, že kým bude uvedený v kinách, tak môže prísť aj k jeho spájaniu so Sony univerzom, kde sa predstavujú mnohí záporáci pavúčieho hrdinu.

Od filmu sme ešte roky ďaleko

Teraz sa však vďaka SuperHeroHype dozvedáme aspoň to, kedy by sa malo začať nakrúcať. Informátor Daniel Richtman totiž prostredníctvom svojho Patreonu priniesol informáciu, že sa produkcia naplno rozbehne koncom roka 2024. Hovorí tiež o tom, že sa vráti nielen herecká dvojica, ale aj Jon Watts, ktorý bol režisérom predošlých troch filmov.

Tie nám počas rokov nastavovali nové štandardy a posúvali latku pre superhrdinský žáner. Dalo by sa teda očakávať, že to dokáže aj štvrtý film. Navyše je Holland prvým hercom v roli, ktorý si na svoje konto pripíše viac ako tri filmy. So začiatkom nakrúcania na konci budúceho roka by sme však vydanie skôr ako v 2026 očakávať nemali.

Čo hovoríte na to, že nakrúcanie filmu Spider-Man 4 začne až koncom roka 2024? Čakali ste skorší dátum alebo ste radi za čakanie ak máme dostať kvalitu? Dajte nám do komentárov vedieť vaše názory. 

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -