Matthew Vaughn hovorí, že Kick-Ass dostane veľký šialený reboot

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Kick-Ass dostane reboot

Matthew Vaughn poskytol pre portál Screen Rant rozhovor. Primárne bol zameraný na film The King’s Man: Prvá misia, ktorého sa dočkáme čoskoro v kinách. Samozrejme sa ale hovorilo aj o iných jeho projektoch. A reč padla aj na komiksovku Kick-Ass. Režisér povedal, že sa nechystá žiadna trojka, ale Kick-Ass dostane poriadny reboot.

Prvú časť priniesol Vaughn v roku 2010. Mladý, komiksy čítajúci šprt Dave Lizewski (Aaron Taylor-Johnson) sa zamyslí nad tým, prečo by aj bežný človek nemohol byť superhrdinom. Tak bez akýchkoľvek schopností (alebo poriadneho tréningu) zoberie na seba identitu Kick-Assa. Snaží sa ísť proti gangsterovi Frankovi D’Amicovi (Mark Strong) a jeho synovi, ktorý preberie identitu Red Mista (Christopher Mintz-Plasse).

TIP na film: Kick-Ass | Superhrdina nepotrebuje nadprirodzené schopnosti
Zdroj: alexicirelli.wordpress.com

Dvojka nebola tak úspešná

Cestou narazí aj na dvojicu otca s dcérou, ktorý sa podobným záležitostiam venujú už dlhší čas. Big Daddy (Nicolas Cage) trénuje Hit Girl (Chloë Grace Moretz) už od jej detstva. Je preto neľútostná, strieľa zloduchov a seká im končatiny. Výsledkom je teda násilná, hyperrealistická a hlavne R-ková zábavná jazda.

Úspech zabezpečil v roku 2013 aj pokračovanie. V ňom sa pridalo viacero hercov, napríklad tu vystupoval Jim Carrey ako Colonel Stars and Stripes. Očakávaná bola aj tretia časť, nakoľko zdrojový komiks mal rozhodne čo ponúknuť. Ibaže pokračovanie nebolo takým kasovým trhákom, a tak boli plány na ďalšie filmy definitívne ukončené.

Kick Ass 2
zdroj: amazon.com

Žiadna trojka, uletený Kick-Ass reboot

Občas sa však k tomu reč vráti, ako to bolo aj v tomto rozhovore. Vaughn však povedal, že nemá absolútne žiadne plány vytvoriť tretiu časť, ale do dvoch rokov dostaneme reboot. „Sku*vene uletený“ ako povedal. Toto je jeho celé vyjadrenie:

„Myslím, že nápoveda je už v názve. Kick-Ass sa totálne stal novým žánrom. Hovorili nám, že nemôžme vytvoriť superhdinov s hodnotením R. Nemôžme spraviť hento, nemôžme spraviť toto. Lenže ja som mal ideu a chcel som, aby to bolo uletené. Vedel som, že to spôsobí kontroverziu a aj preto budú o tom hovoriť. A potom to bude viac ľudí milovať ako nenávidieť. Lenže teraz si ani neviete prestaviť ako to bude stvárnené. Budem potrebovať jedného veľmi odvážneho herca alebo herečku, aby hrali nového Kick-Assa, lebo z tohto budú na smrť dos*aní.“

Herec, ktorý pôjde bez strachu

Naozaj sme zvedaví, čo chystá Vaugn pre Kick-Ass reboot, keď sa vyjadril takýmto spôsobom. Zároveň nám potvrdil, že hľadá do role nového herca a Taylor-Johnson sa nevráti. Vzhľadom na jeho zameranie k inému komiksovému filmovému svetu je to logické. O dva roky ho totiž uvidíme ako Kravena v univerze okolo Spider-Mana.

Moretz naopak povedala, že by sa k roli vrátila. Jej podmienkou ale bolo vrátenia herca pôvodného Davea, čo ako vidíme, nebude reálne. Ak by malo ísť ale o poriadny reboot, tak so všetkým, čo k tomu patrí. Iné filmové svety to predsa robia tiež. A je skvelé, že práve tento sa môže od ostatných odlíšiť.

Kick-Ass 2
Zdroj: youtube.com

Adaptácie Millarových komiksov majú úspech

Vidno totiž, že Vaughn sa poriadne s komiksami Millara vyhráva. Obe časti Kingsmanov si získali veľkú popularitu, a podľa prvotných reakcií je aj prequel skvelým kúskom. Šialený Kick-Ass sa odlišuje od väčšiny komiksových filmov, ktoré vidíme v týchto dňoch. Tie si nechávajú väčšinou prístupnejšie hodnotenie a toto dostane R-kové. Sme teda zvedaví, ako veľmi šialené to bude.

Ste radi, že dostane Kick-Ass reboot, alebo sa malo podľa vás pokračovať v rozbehnutej sérii s pôvodnými hercami? Aké veľké šialenosti očakávate? Dajte nám vedieť do komentárov. 

Zdroj: screenrat.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -