OFICIÁLNE: Potvrdili najdôležitejšiu Marvel teóriu, fanúšikovia sú vo vytŕžení

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najdôležitejšia Marvel teória potvrdená

Je to najrozsiahlejší filmový vesmír vôbec. Iron Man v roku 2008 odštartoval dodnes trvajúcu ságu s názvom Marvel Cinematic Universe, ktorú dnes tvorí vyše 30 filmov. Celkovo sa im podarilo vygenerovať tržby takmer 30 miliárd amerických dolárov a stali sa jedným z nosných pilierov popkultúry. A teraz majú fanúšikovia dôvod oslavovať. Vesmír MCU sa totiž práve rozšíril vyše 2-násobne, upozorňuje Nerdist.

Čo je a čo nie je súčasťou MCU? Je to jednoduchá otázka, na ktorú doposiaľ nejestvovala jednoznačná odpoveď. Tou najočividnejšou možnosťou je, že všetky Marvel filmy a seriály vydané po roku 2008 sú súčasťou toho istého filmového sveta. Situáciu však komplikujú viaceré projekty. Čo napríklad taký seriál Daredevil od Netflixu alebo filmy X-Men?

marvel netflix daredevil
Zdroj: themoviedb.org

Všetky naše pochybnosti zmietol zo stola Kevin Feige, súčasný prezident Marvel Studios a hlavná kreatívna osoba stojaca za celým MCU. Najzárobkovejší producent všetkých čias poskytol čitateľom v svojej novej knihe Marvel Studios: The Marvel Cinematic Universe — An Official Timeline nasledujúci úvod:

„Čo sa týka Multiverza, uznávame, že existujú príbehy – filmy a seriály – ktoré nie sú oficiálne súčasťou Marvelu (kanonické), ale boli vytvorené rozdielnymi tvorcami počas rôznych období v minulosti Marvelu. Časová linka prezentovaná v tejto knihe je špecifická pre ‚Sacred Timeline‘ MCU do udalostí Fázy 4. Avšak, keď budeme pokračovať v rozvíjaní Multiverse Ságy, nikdy neviete, kedy do seba časové linky narazia a zlúčia sa.“

Na konci vyjadrenia ešte Feige dodal, že ide o „náznak/spoiler“. Nepatrného vyjadrenia sa okamžite chytili fanúšikovia po celom svete, ako napríklad Ryan Andreson. Podľa nich je tým raz a navždy zodpovedaná otázka „Ktoré projekty patria do MCU?,“ a teda jednoducho a stručne: všetky Marvel filmy a seriály sú súčasťou Marvel Cinematic Universe.

Čo to pre Marvel Cinematic Universe znamená?

Prostredníctvom Multiverse Ságy, ktorú MCU v súčasnosti buduje napríklad cez seriál Loki, sú možnosti prepojenia filmov a seriálov nekonečné. Podobne ako sme tomu boli svedkami vo filme Spider-Man: Bez domova, v ktorom sa objavili aj Tobey Maguire a Andrew Garfield zo sérií ešte z čias, kedy MCU neexistoval. Alebo vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva, ktorý predstavil Profesorom X v podaní Patricka Stewarta. Podobných prepojení bude len viac a viac.

Na stole je teraz naozaj všetko a v Avengers: The Kang Dynasty alebo Secret Wars sa pokojne môže objaviť napríklad aj Ghost Rider v podaní Nicolasa Cagea alebo najhorší Kapitán Amerika v histórii, ktorého film si teraz môžete pozrieť online.

doctor strange multiverse
Zdroj: themoviedb.org

Znamená to tiež, že sága MCU sa formálne rozrástla vyše 2-násobne. Doposiaľ totiž bolo vydaných už 70 filmov s Marvel postavami ak nepočítame len tie od Marvel Studios, počnúc s Kačerom Howardom (Howard the Duck) v roku 1986. A po Feigeho vyjadrení sú všetky súčasťou MCU prostredníctvom Multiverza.

Nadchla vás táto správa? Tešíte sa, aké ďalšie možnosti na prepojenie filmov a seriálov to otvára? Napíšte nám do komentárov, aké sú vaše vysnívané kombinácie postáv, ktoré by sa mohli v MCU stretnúť.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -