GTA 6 má obrovský problém. PC hráčov čakajú ešte horšie správy

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

GTA 6 zažije odklad, prečo?

Ešte počas tohto týždňa sme napäto čakali, či príde oznámenie dátumu vydania a zverejnenie traileru na chystané Grand Theft Auto. Viaceré zdroje, na čele s insiderom s nickom MarxxChris (ktorý dokonca prehlasoval, že tým riskuje svoje miesto v spoločnosti Rockstar) oznamovali, že k tomu príde 26. októbra. Dnes už však vieme, že vo štvrtok sme sa žiadnej ukážky ani oznámenia nedočkali. Ako informuje aj portál Gaming Bible, je jasné, že GTA 6 čaká odklad. A na PC užívateľov čakajú ešte horšie správy.

Je vysoko pravdepodobné, že sa k oznámeniam naozaj schyľovalo. Spoločnosť Rockstar Games počas stredy zverejňovala nové informácie. Na ich LinkedIn pribudlo logo, aké sme nikdy predtým nevideli a na oficiálnu stránku nahrali video, ktoré bolo do pár minút označené ako súkromné. Obe sú však už zmazané (našťastie sa logo podarilo nasnímať).

Fanúšikovia hovoria, že môže ísť o trolling spoločnosti a jednoducho si z nás uťahujú. Viac nádeje však dodáva fakt, že bola hra oficiálne registrovaná aj na portáli Metacritic.

New Logo?
byu/SwarthyBorn inGTA6

Oznámenie malo prísť vo štvrtok, na poslednú chvíľu cúvli

Teraz prináša informáciu užívateľ s nickom Tez2, ktorý sa už v minulosti preukázal dôveryhodný zdroj. Tvrdí, že nové informácie boli naozaj naplánované, spoločnosť sa však na poslednú chvíľu rozhodla pre odklad. Na GTA fórach zverejnil príspevok, ktorý hovorí o tom, že má firma problémy s optimalizáciou.

Informátor sa podelil o informáciu, že PC verzia je ešte viac zabugovaná ako verzia na konzoly. Vývojári z Rockstar nechcú, aby dopadli ako porty Star Wars Jedi Survivor alebo The Last of Us na PC. Potrebujú tak viac času na to, aby vychytali muchy, nemalo by to podľa neho však zabrať viac ako niekoľko mesiacov.

komentar na fore gta
Zdroj: gtaforums.com

PC verzia s ešte viac bugmi

Spoločnosť chcela pôvodne vydať hru v rovnaké dátumy na PlayStation, Xbox aj PC. Nakoniec to však tak nebude. Pri Rockstar sme si však na niečo podobné už zvykli a PC hráči si opäť počkajú o niečo dlhšie. Pri Read Dead Redemption 2 dokonca trvalo až pol roka, kým sa verzia z PS5 preniesla na počítače.

GTA 6 tak zažíva jasný odklad, kým dokážu vývojári napraviť chyby, ktoré ešte hra má. Medzitým nám uniknuté informácie však neustále dávajú najavo, že sa máme na čo tešiť. Sľubovaná je poriadne prepracovaná grafika, v ktorej budú jasne viditeľné napríklad aj zmeny počasia – svet sa prispôsobí a na hladine oceánu sa pri silnom vetre objavia vlny.

Máme sa však na čo tešiť

Vrátime sa do Vice City, to bude v modernej dobe oveľa rozsiahlejšie, ako sme ho zažili v minulosti. Sľubovaná je 2,5-krát väčšia mapa ako v 10 rokov starom GTA 5. Tešiť sa môžeme opäť na prepínanie medzi postavami (tentokrát mužskou a ženskou) Jasonom a Luciou. A to je stále len zlomok toho, čo Grand Theft Auto 6 ponúkne.

Čo hovoríte na správu, že bude mať GTA 6 odklad, na PC ešte väčší ako na konzoly? Nahnevala vás informácia alebo si na takto prepracovaný titul radi počkáte? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -