GTA 6 bude fenomén. Po týchto uniknutých informáciách už nikto nepochybuje

Nenechajte si ujsť

GTA VI vyzerá čoraz lepšie

Najočakávanejšia hra posledných rokov pomaly prichádza a podľa finančných plánov spoločnosti Valve vieme, že GTA VI by malo prísť najneskôr do marca 2025. V ideálnom prípade sa nového dielu Grand Theft Auto dočkáme už počas budúceho roka, s čím súvisí aj čoraz viac uniknutých informácií o hre.

Rockstar v septembri 2022 čelil masívnemu úniku dát, kedy sa na internet dostalo približne 90 videí pokrývajúcich desiatky minút z hry. Vývojári autenticitu uniknutých dát neskôr potvrdili a herné fóra odvtedy idú vybuchnúť záplavou nových informácií. Niektoré pochádzajú od data minerov, iné zasa od iných „dôveryhodných“ zdrojov. Čo teda od nového GTA VI môžeme čakať?

Masívny svet s tonami možností

Začnime herným svetom, ktorý bude masívny. Bude najmenej 2,5-krát väčší ako mapa GTA V, severná ani južná časť mapy, ktorá unikla, navyše nie je dokončená. V hre sa dostaneme do moderného Vice City, ktoré bude posiate veľkými dominantami i drobnými obchodíkmi. Dokonca aj striptízovými barmi, bankami, predajňami s alkoholom, reštauráciami i zábavnými centrami. Chýbať nebude prístavná časť, pláže, letisko, či stredisko NASA, ktoré sa v hre bude volať SERA.

Svet bude plný náhodných udalostí, či už lúpeží, prestreliek, vojen gangov alebo bizarných vecí, na ktoré hráč narazí len tak na ulici. Vidieť tu bude možno influencerov, túlavé psy s besnotou, medvedíkov čistotných alebo znečistené more, napríklad aj skládkou toxického odpadu.

V centre príbehu bude stáť dvojica protagonistov – Jason a Lucia, ktorí budú spojencami v zločine a neskôr tiež medzi nimi možno vznikne romantický vzťah. Častokrát sa v uniknutých informáciách objavuje prirovnanie k ikonickým zločincom Bonnie a Clyde. Prístup k vybaveniu oboch hrdinov hráč bude mať skrz zdieľaný inventár.

S dôrazom na realizmus

Veľké zmeny čakajú umelú inteligenciu a policajný systém. Polícia pri zločine dynamicky dorazí podľa toho, kde sa práve nachádza. Do oblastí mimo hlavného mesta napríklad príde s výrazným oneskorením oproti príchodu do mestských častí. Polícia rovnako bude vedieť identifikovať auto, ktoré nebude stačiť iba prestriekať farbou, hráča budú môcť identifikovať aj náhodní ľudia na ulici. Celkovo policajný systém bude klásť veľký dôraz na realizmus.

GTA V
Zdroj: wall.alphacoders.com

Výrazných vylepšení sa podľa Rockstar Mag dočká aj vizuálna stránka hry. Grafika v hre bude oproti uniknutým videám výrazne krajšia, bude ešte detailnejšia a na vyššej úrovni ako pri Red Dead Redemption 2. Súčasťou bude vylepšený deštrukčný model prostredia i vozidiel, voda bude fyzikálne simulovaná.

Hlavní protagonisti budú v hre starnúť, budú im napríklad rásť vlasy. Hra má klásť veľký dôraz na realistickejší posun času dňa. Pozorní hráči budú pri postupe odmeňovaní predmetmi skrytými na netradičných miestach. Vrátia sa aj záhady z prechádzajúcich dielov. Či už UFO, Bermudský trojuholník, správy vo fľašiach alebo plagáty nezvestných osôb.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -