Najlepšie televízne sci-fi súčasnosti odhaľuje dramatický trailer, bojuje sa o cenný asteroid

Nenechajte si ujsť

Najlepšie televízny sci-fi sa vracia

Studená vojna je v plnom prúde, ľudstvo vstúpilo do éry vesmírnych konfliktov a úspešne kolonizovalo Mars. Vitajte v oceňovanom seriáli For All Mankind, ktorý sa právom pýši vizitkou jedného z najlepších televíznych sci-fi titulov súčasnosti. Nestojí za ním nikto iný ako služba Apple TV+, ktorá teraz príchod novej série pripomína vôbec prvým trailerom.

For All Mankind patril v novembri 2019 k pilotným titulom novovzniknutej služby Apple TV+. Sci-fi seriál sa odohráva v alternatívnej minulosti, v ktorej Sovietsky zväz vyhral vesmírne závody a ako prvý pristál na Mesiaci. To však nevedela stráviť NASA, ktorá chcela byť prvou krajinou, ktorá na Mesiaci vybuduje trvalo obývateľnú kolóniu.

Pôjde o ťažbu na asteroide

V prvých dvoch sériách diváci mohli vidieť práve závody o kolonizáciu Mesiaca a využitie jeho nerastných surovín, v tretej sérii sme sa posunuli v čase a boli svedkami kolonizácie Marsu. Samozrejme, nie bezproblémovej, keďže okrem NASA a Sovietskeho zväzu sa do hry vložili aj ďalšie nečakané strany a krajiny.

Tretia séria priniesla viacero dramatických vyvrcholení i úmrtí postáv, dá sa však povedať, že skončila celkom harmonicky. USA a Sovietsky zväz našli spoločnú reč a vytvorili na Marse spoločnú kolóniu, situácia neskončila najhoršie ani pre hlavného hrdinu Eda Baldwina v podaní Joela Kinnamana.

Kinnaman sa vráti aj v čerstvej štvrtej sérii, harmónia na Marse sa však vytratí po tom, čo krajiny objavia asteroid naprataný irídiom. Na vzácnu surovinu si brúsi zuby každý, kto na to má kapacity, opäť sa teda môžeme pripraviť na boj s časom a množstvo dramatických momentov. Štvrtá séria For All Mankind okrem nového vesmírneho závodu opäť prinesie aj veľký skok v čase, odohrávať sa bude 11 rokov po skončení predchádzajúcej sezóny.

K najsilnejším hereckým prírastkom novej série bude patriť britský herec Toby Kebbell, ktorého si diváci môžu pamätať predovšetkým ako neskrotného rebela v RocknRolla či blockbusteru Kong: Ostrov lebiek. Nová séria For All Mankind na Apple TV+ štartuje 10. novembra. Pozostávať bude z 10 epizód, tej finálnej sa diváci dočkajú 12. januára 2024.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -