Je to oficiálne! Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition bude remaster troch hier zo série

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Grand Theft Auto: The Trilogy remaster potvrdený

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition – takto znie názov remaster hier zo série, na ktorý sme čakali. Po celej sérii nejasných správ, reportov, dohadov a únikov informácií to bolo oficiálne potvrdené. Neskôr v tomto roku teda dostaneme GTA III, Vice City aj San Andreas v HD verzii.

Rockstar Games to urobili prostredníctvom oficiálneho príspevku na svojej webstránke. K tomu poskytli aj krátky teaser, v ktorom vidíme načítavacie obrazovky z predošlých hier a logo nového remasteru trilógie. Takto môžu zároveň osláviť aj 20. výročie hry, ktorá zmenila celú značku – Grand Theft Auto III.

GTA III oslavuje 20 rokov

Presne tak, čítate správne, trojka vyšla už pred dvoma dekádami, v roku 2001. Spoločnosť ju označuje za hru, ktorá GTA nastavila ako kultúrny fenomén. V rámci osláv zároveň poskytnú aj nový obsah do GTA Online. Masívny multiplayer má podľa informácií priniesť „možnosť nezvyklých aktivít, ktoré sa budú môcť realizovať na juhu San Andreas“. Zároveň by mala byť aj možnosť nových kontaktov, s ktorými budete robiť definitívne „legitímny biznis“.

Ďalšou prekvapivou správou môže byť, že Rockstar už podobnú kolekciu vydal. Prvú Grand Theft Auto: The Trilogy priniesli ešte späť v roku 2005. Ak opäť skúšate prepočítavať, ako už v nej mohlo byť San Andreas, tak vedzte, že to sa dostalo na pulty obchodov a do našich mechaník v roku 2004.

gta trilogy
Zdroj: rockstargames.com

Jedna trilógia tu už bola

Preto pridávajú novému remasteru aj titul Definitive Edition. Dohad, že sa niečo podobné deje, koluje internetom už takmer rok. Aktuálnejšie to je na pretrase od augusta, kedy priliala olej do ohňa materská spoločnosť Rockstaru Take-Two Interactive, ktorá podala informáciu, že viaceré remastery sú v príprave. A aby toho nebolo málo, tak juhokórejská spoločnosť pre hodnotenie prístupnosti hier mala túto trilógiu v zozname od septembra.

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition nemá ešte stanovený dátum vydania. Ak by sme však mali na nejaký staviť, tak povieme niekedy počas novembra. Jednak by to korešpondovalo so spomínanými narodeninami GTA III, ktoré bolo vydané presnejšie 22. októbra.

Druhým veľkým dôvodom je, že na tento mesiac bolo pôvodne naplánované vydanie GTA V pre novú generáciu konzol. To sa ale posunulo na rok 2022 a preto zostalo Rockstaru okno.

gta trilogy remaster
Zdroj: novicegamerguides.com

Dostupná na viacero platforiem

Trilógia má byť dostupná na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One a Nintendo Switch. Na PC si ju spustíte cez Rockstar Games Launcher. Okrem tohto je sľúbený na budúci rok aj port na mobilné telefóny. Jednoducho – každý hráč by mal zostať spokojný.

Čo hovoríte na oficiálne vyhlásenie, že dostaneme remaster troch GTA hier? Brali ste to po potvrdzujúcich informáciách ako hotovú vec, alebo vás Rockstar prekvapil? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -