Máte pocit, že ste zmeškali nejakú epizódu? Vysvetlíme vám, kto bola Gamora vo finále What If…?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

POZOR: Článok obsahuje spoilery k finále seriálu What If…?. Ak ste ho ešte nevideli, ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Gamora vo finále What If…?

Marvelovský multivesmír sa nám posledných 9 týždňov ukazoval v skvelom animovanom projekte na Disney+. Túto stredu sme mohli dostať veľkolepé finále, kde Uatu the Watcher porušil svoju prísahu a zasiahol do udalostí v multiverze. Sformoval tím, ktorý nazval Guardians of the Multiverse. Avšak jednu členku sme predtým nevideli. Čo robila Gamora vo finále What If…?

Nebojte sa, neprespali ste jeden z týždňov, ani ste nezmeškali žiadnu epizódu. Presne ako sa uvádza vyššie, seriál dostal 9 epizód. Pôvodný plán bol 10, avšak kvôli pandemickej situácii aj táto šou utrpela a boli sme „ukrátení“ o jednu časť. Pozrime sa na to bližšie.

What If Recenzia
Zdroj: pixel4k.com

Spýtame sa lepšie… Prečo je Gamora?

The Watcher zoberie jednu postavu z každého vesmíru, ktorý sme preskúmali predtým (a to dokonca aj s cameom od zombíkov!). Lenže tím obsahoval aj Gamoru, ktorú nepoznáme a nevideli sme ju v seriáli (aj keď sa naratív tvári, že áno). Počkať. Dokonca je to vôbec prvý raz, čo vidíme Gamoru! Nevideli sme ju dokonca ani v epizóde, kde sa T’Challa stal Star-Lordom a popíjal v bare s Thanosom.

Uatu sa zastavil aj na Nidavellire (tam, kde ukovali Stormbreaker), kde vidíme Gamoru, Iron Mana (v zaujímavom brnení) a Eitriho, ako sa zbavujú prázdnej Rukavice nekonečna. Tony je kruto zavrhnutý (ale aspoň v tejto epizóde nezomrel) a Watcher si vyberá Gamoru. Dozvedáme sa prečo… má zariadenie, ktoré dokáže zničiť Kamene nekonečna (Infinity Crusher).

gamora_iron_man_what_if
Zdroj: polygon.com

O príbehu vieme vďaka…. LEGU

Príbeh, ktorý aspoň čiastočne vidíme v krátkej scéne, sa mal odrozprávať v prvej sérii. Dokonca to bola jedna z prvých epizód, o ktorých sme sa dejovo dozvedeli, ako v mnohých prípadoch, prostredníctvom LEGO setu.

V balení boli figúrky Tonyho Starka, Valkyrie a Watchera. Počkať, Valkyrie? Presne tak… epizóda mala byť niečo v štýle „Čo keby Iron Man pristál na Sakaare?“. Takže Tony by sa po bitke o New York nestihol vrátiť portálom na konci prvých Avengerov. Namiesto toho by blúdil vesmírom, kým by skončil na tejto nám už známej planéte a využil iba šrot a svoju geniálnu myseľ, aby prežil.

marvel what if lego
Zdroj: denofgeek.com

Komediálne zameranie s Grandmasterom zaručené

Epizóda, kde mala byť Gamora v prvej sérii What If…?, mala byť komediálneho zamerania. Na prvý pohľad je ťažké si predstaviť humor, keď jedna z kľúčových postáv musí zabiť svojho otca pre osud celého vesmíru… Ale na druhej strane. Bol by tam Grandmaster, jasné, že to musí byť komické! Podobne ako Thor jedináčik.

Lenže čo s touto fantómovou epizódou ďalej? Marvel sa tvári, že sme ju už mali vidieť a poznať jej príbeh. Dokonca sme dostali aj plagát, kde figurovala práve Gamora, v plnej zbroji a s Thanosovou zbraňou.

gamora what if
Zdroj: comicbook.com

Hurá do druhej série!

Takže túto epizódu uvidíme v druhej sérii What If…?. Skvelá správa. Nevieme ešte, čo viac môžeme od nej čakať, avšak teraz máme minimálne krátky obsah dvoch častí. Jedna sa má zamerať na Black Widow a dostaneme aj „stratenú“ s Tony Starkom na Sakaare a Gamorou, ktorá ničí Kamene nekonečna.

Tiež ste si lámali hlavu nad tým, kto je Gamora vo finále What If…? Alebo ste to dali skôr na Draxa a pýtali ste sa „prečo je Gamora?“? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: denofgeek.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -