Guy Ritchie prevedie jeden z jeho filmov na malé obrazovky. Prinesie Netflix seriál Slušní chlapci?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál The Gentlemen

Guy Ritchie je známy ako režisér veľkých blockbusterov za posledné roky. Do širšieho povedomia sa dostal vďaka Sherlockovi Holmesovi s Robertom Downeym Jr., pri ktorom fanúšikovia aj štúdiá volajú po tretej časti. Nakrútil aj hrané spracovanie Aladdina. Teraz by mohol mieriť na malé obrazovky, streamovacia služba by rada priniesla seriál The Gentlemen.

Režisér je však predovšetkým tým stálejším fanúšikom známy ako autor krimi komédií. Debutoval filmom Zbaľ prachy a vypadni. Zaujímavé je, že práve podľa tohto on sám napísal seriálové rozpracovanie. Volalo sa Zbaľ prachy a… a jednotlivé názvy epizód tento titulok dopĺňali.

seriál the snatch
Zdroj: amazon.co.uk

Nie je to jeho prvý seriál podľa filmu

Jeho zrejme najznámejším filmom s takouto tematikou je Podfu(c)k (Snatch). V roku 2016 na ňu poskytol práva americkej televíznej službe Crackle. Vytvorili tiež seriál, ktorý mal 21 epizód a zahral si v ňom napríklad aj Rupert Grint. Avšak z pôvodného Ritchieho filmu mal požičané „iba“ postavy. V roku 2008 priniesol do žánru film RocknRolla a potom si dal od neho zopár malých odbočiek (napr. Kráľ Artuš: Legenda o meči).

Návrat k žánru bol pre neho práve film The Gentlemen, u nás uvádzaný aj ako Slušní chlapci. Zaujímavým zvratom pri ňom je, že ho pôvodne zamýšľal ako seriál. Ale práve vďaka iným prácam na to nemal dostatok času a vznikol z neho film. Celou otočkou sa od roku 2019 dostávame k dnešným dňom, keď napísal scenár pre pilotnú epizódu seriálu. A ďalšie má údajne rozpísané.

Slušní chlapci
Zdroj: forumfilm.sk

Kto zo slušných chlapcov sa vráti?

Film sleduje príbeh amerického podnikateľa kriminálnika Michaela Pearsona (Matthew McConaughey), ktorý sa rozhodne rozbehnúť si v Británii nový biznis. Chce vytrieskať čo najviac peňazí z obchodu s marihuanou. Avšak táto sféra určite nie je jednoduchá a zaplatie sa pri tom do siete vyhrážok, sprisahaní, pascí, schém, podplácania a vyhrážania. Sú tu totiž tí, čo chcú jeho podnik zobrať po seba.

Potom tu je ešte Hugh Grant ako hyenistický novinár Fletcher. V jeden večer príde do domu Raya (Charlie Hunman), pravej ruky Michaela, s kompromitujúcimi odhaleniami. Z ich pohľadu štartuje príbeh a hra plná zvratov a dejových liniek sa začína. Okrem spomenutých hercov tu rozmanité postavy stvárňujú Michelle DockeryJeremy StrongColin FarrellHenry Golding či Eddie Marsan.

Slušní chlapci
Zdroj: forumfilm.sk

Netflix nemá problém s veľkými menami

Nie je známe, či sa pre seriál The Gentlemen niektorý z nich vráti. Býva totiž častou praxou, že sú postavy v spracovaní na malé obrazovky preobsadené. Avšak, tento kúsok si pre seba uchmatol Netflix. Pri tejto streamovacej službe vieme, že rada investuje do svojich projektov a preto by im nemal robiť problém prilákať aj väčšie mená.

Navyše, filmu sa mimoriadne darilo. Ritchiemu sa ho podarilo nakrútiť so skromným rozpočtom 22 miliónov dolárov a z kás po celom svete sa vrátilo 115 miliónov. Finančná stránka by teda bola vybavená, problémom ale môžu byť nabité rozvrhy jednotlivých predstaviteľov. Uvidíme, čo nám v budúcnosti pre sériu odhalí Netflix a produkčná spoločnosť Miramax.

Ste aj vy zvedaví na seriál The Gentlemen? Máte ešte v čerstvej pamäti film? Myslíte si, že sa vrátia aj rovnakí herci? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -