Operation Fortune: Ruse de guerre – nový špionážny film od svetoznámeho režiséra

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Operation Fortune – nový film, na ktorom pracuje Guy Ritchie

Five Eyes – tak sa mal volať chystaný film uznávaného britského režiséra, majstra na krimi žáner s nádychom čiernej komédie. Po novom však dostáva snímka názov Operation Fortune: Ruse de guerre a Guy Ritchie mu dal aj nový dátum vydania.

V akčnom špionážnom filme si opäť pri spolupráci s týmto režisérom zahrá hlavnú úlohu Jason Statham. Ešte len teraz odznel v kine ich posledný, veľmi dobre divákmi aj kritikmi prijatý, projekt Rozhnevaný muž. Predtým spolu pracovali na filmoch Zbaľ prachy a vypadni!, Podfu(c)k, či Revolver.

Wrath of Man trailer
Zdroj: film.moviezone.cz

Zocelený agent proti nebezpečnému miliardárovi

Pôvodný názov bol odvodený od organizácie Five Eyes – centrálnej inteligencie, ktorá najme agenta hraného Stathamom. Jeho meno je Orson Fortune a je jedným z najlepších z MI6. Teraz si ho však najíma globálna služba, aby našiel miliardárskeho obchodníka so zbraňami Grega Simmondsa. Má zabrániť najnebezpečnejšiemu obchodu na svete so zatiaľ nepoznanou technológiou.

Na celosvetovej napínavej misii bude musieť využiť všetky svoje prednosti – nenápadnosť, vynaliezavosť aj šarm. Našťastie, v neľahkej úlohe nebude sám a pripojí sa k nemu agentka CIA Sarah Fidel. Bude ju hrať Aubrey Plaza a dúfame, že aj v tejto úlohe si zachová svoj typický sarkazmus a cynizmus.

bugzy-malone
Zdroj: standard.co.uk

Guy Ritchie pri obsadení Operation Fortune nezaháľal

K tejto dvojici sa ešte v hereckom obsadení pridávajú Josh Hartnett, Cary Elwes a tiež, typicky pre Ritchieho, Hugh Grant. Zároveň si tu svoj herecký debut odbije britský raper Bugzy Malone. Tak tomu hovoríme zaujímavé obsadenie!

Vyzerá to, že Guy Ritchie opäť nesklame a aj akčný špionážny film by mohol zaujímavo zvládnuť. K tomu mu dopomôžu scenáristi Ivan Atkinson a Marn Davies, ktorí predtým pre neho napísali vyššie spomínaného Rozhnevaného muža alebo Slušných chlapcov.

Šikovný trik na oklamanie nepriateľa

Samotný pojem ruse de guerre z francúzštiny označuje vo vojenskej terminológii nečakaný manéver alebo činnosť, ktorá má oklamať súpera. Najlepší príklad z histórie je zrejme trójsky kôň. O tom, že film mení názov na Operation Fortune: Ruse de guerre, informoval Guy Ritchie prostredníctvom sociálnych sietí.

Filmu vytvorili vlastný profil na Twitteri, kde ho propagujú. Dúfame, že sa prostredníctvom neho dozvieme aj viac noviniek. Na prvom príspevku s plagátom (ktorý hlása aj to, že film príde od režiséra Sherlocka Holmesa) vidíme aj dátum vydania. Ten je naplánovaný na 21. januára 2022, a to v kinách.

Čo hovoríte na zmenu názvu chystaného špionážneho filmu Guya Ritchieho? Páči sa vám jeho koncept, alebo to pre vás zatiaľ vyzerá ako typická zápletka? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -