Deadpool 3 spôsobil hotový ošiaľ. Tieto detaily z nového traileru vám určite unikli

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Odkazy v traileri na Deadpool 3

Dočkali sme sa. Na očakávanú marvelovku, ktorá príde tento rok ako jediná, sme dostali prvý náhľad. Ako sa dalo očakávať, skrýva v sebe množstvo narážok a easter eggov na ostatné súčasti tohto komiksového sveta, ktoré sa dali ľahko prehliadnuť. Pozrime sa teda na to, aké odkazy v sebe ukrýval trailer na film Deadpool 3. Teda po novom – Deadpool & Wolverine.

Ukážka sa začína tým, že Wade Wilson oslavuje narodeniny. Okrem úžasného príčesku Ryana Reynoldsa vidíme aj návrat starých známych postáv. Vracia sa manželka Vanessa (čo dokazuje, že sa cestovanie časom v predošlom filme podarilo a stále je platné), spolubývajúca Blind Al alebo taxikár Dopinder. Vidíme aj členov X-Force tímu, je tu prítomný Shatterstar, Colossus, Negasonic Teenage Warhead, Yukio a dokonca aj Peter.

TVA ukazuje Deadpoolovi Marvel filmy

Hrdinu rýchlo navštevuje Time Variance Authority (TVA), ktorej prítomnosť sa po viacerých náznakoch konečne potvrdzuje. Po pár samozrejmých vtipoch na účet Disney (nakoľko bude film prvým R-kovým projektom) sa dostáva pod drobnohľad jedného z nových vodcov, ktorý dostáva príznačkú prezývku Mr. Paradox (hrá ho Matthew Macfayden).

deadpool marvel kapitán amerika
Zdroj: Marvel Studios

Na obrazovke Deadpoolovi ukazujú filmy, ktoré my, diváci, poznáme ako MCU. Sme svedkami záberov z Iron Mana, vidíme známu spomalenú scénu z druhých Avengerov (Vek Ultrona) a aj elektrizujúcu scénu z Thor: Ragnarok. Samozrejme, príde aj na Kapitána Ameriku, ktorému Wade salutuje (to bude jemný odkaz na komiksy, kde je cez jeho obdiv zosmiešňovaný prehnaný patriotizmus).

deadpool pustatina alioth
Zdroj: Marvel Studios

Mesiáš MCU v Pustatine

Deadpool sa prehlasuje sa mesiáša Marvelu a vydáva sa na jeho záchranu. Jeho cesta ho však zavedie do podobnej pustiny ako sme videli pri konci prvej série Lokiho. Dokonca sa tu na krátky čas mihne aj Alioth, dymová príšera, ktorá strážila Void (a bola vytvorená variantom Kanga).

Odkazy na predošlé Deadpool filmy

deadpool film odkazy
Zdroj: Marvel Studios

Z nejakého dôvodu vedie Wade vojnu proti agentom TVA. Tu sa odkazy, ktoré obsahuje trailer na film Deadpool & Wolverine týkajú aj predošlých filmov. Napríklad dvihnutá Deadpoolova ruka jasne naznačuje scénu z diaľnice z prvého filmu (tú, kde hovorí o červenom oblečení). A nechýba ani scéna v limuzíne, tento raz však pôjde o značne krvavejšiu jazdu.

Narážka na očakávaný film

Secret Wars easter egg in the new Deadpool trailer
byu/nyse125 inmarvelstudios

Pustatina obsahuje okrem „cool“ akčných sekvencií aj zničené logo spoločnosti 20th Century Fox, ktoré sme mali možnosť už predtým vidieť v záberoch z nakrúcania. Skvelým momentom však je, keď Deadpool leží zranený na vyprahnutej zemi a vedľa neho sa nachádza komiks Secret Wars #5. Vieme, že práve túto príbehovú líniu má priniesť Marvel vo svojom Avengers filme o 3 roky.

Ďalší Professor X či jeho nepriateľská sestra?

deadpool xavier cassandra
Zdroj: Marvel Studios

Ľahko prehliadnuteľnou scénou je aj obrys holohlavej postavy, ktorú vidíme iba zozadu. Mohli by sa naplniť predošlé predpoklady, že opäť uvidíme Professora X. Tu by vyzeral mladšie ako Patrick Stewart, mohlo by teda ísť o veľký návrat Jamesa McAvoya. Možné však je, že ide o často naznačovanú záporáčku Cassandru Novu (ktorá je dvojičkou Xaviera). Má si ju zahrať Emma Corrin.

Vracia sa aj jeden z X-Menov

Opakovane sa hovorí o tom, že až v novom Deadpool filme dostaneme definitívnu bodku za X-Menmi od Foxu pred ich príchodom do MCU. Dohady smerujú na celú plejádu postáv, od Toada až po Magneta.

Teraz však naozaj vidíme jedného z členov ikonického mutantského tímu. Po filmoch X2 a X-Men: Posledný vzdor sa vracia Aaron Stanrod, z ktorého bude ohnivý (anti)hrdina Pyro.

Prvý raz Doctor Doom?

Naznačovanie na ďalšie filmy sa nekončí pri zošite Secret Wars. V jednej scéne vidíme aj muža v maske s tajomne vyzerajúcim štítom. Mohlo by ísť o náznak alebo verziu Doctora Dooma, ktorý sa má stať veľkým záporákom (nielen) Fantastickej štvorky. To, že by mohlo ísť o Victora van Dooma alebo niektorú jeho variantu, dokazujú aj komplikované zariadenia za jeho chrbtom.

Wolverine hneď v dvoch podobách

Keďže parťákom v názve aj vo filme bude Wolverine (a naozaj v podaní Hugha Jackmana), patria viaceré odkazy v traileri práve jemu. Prvým je scéna, kde vidíme od chrbta jeho verziu s vyčesanými vlasmi a v bielom obleku.

Toto je Patch, alter ego, ktoré využíva Logan v Madripoore (toto mesto neresti sme mohli vidieť v seriáli The Falcon and the Winter Soldier). Druhou scénou je približujúci sa tieň, ktorý si pôjde s Wadeom zmerať sily. Nakoľko ide len o siluetu a krátky záber na zadnú časť tela, nevieme, či pôjde o hlavnú verziu alebo variant.

Všetky vyššie uvedené detaily, ktoré tvorcovia komunikovali v ukážke, nás ešte len viac navnadili na premiéru tretieho Deadpoola. Tá je naplánovaná na 25. júla 2024.

Zachytili ste všetky tieto odkazy, ktoré ponúkal trailer na film Deadpool & Wolverine? Podarilo sa vám všimnúť si aj niektoré ďalšie? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: screenrant.com; polygon.com; comicbook.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -