Za takmer 30 rokov ho nikto neprekonal. Kultový katastrofický film dostane pokračovanie (trailer)

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na katastrofický film Twisters

Počas Super Bowlu predstavila spoločnosť Universal Pictures trailer na film Twisters. Ide o očakávané pokračovanie katastrofického filmu z roku 1996, ktoré získalo absolútne kultový status. Teraz nám predstaví ešte oveľa ničivejšiu prírodnú silu, kde si veterné víry berú všetko, čo sa dostane do ich blízkosti. Stávky by boli vysoké samé o sebe, nájdu sa však aj maniaci, ktorí chcú tornádo skrotiť.

Spoločnosť už predtým vo svojich popisoch sľubovala „návrat epického katastrofického filmu, ktorý vás pri veľkom plátne napumpuje adrenalínom a donúti vás stískať sedačku – budete sa cítiť ako v priamom kontakte s krásnou, ale ničivou silou prírody.“ Po zhliadnutí ukážky vidíme, že ich popisy vôbec neboli zavádzajúce.

Krotitelia živlov proti dvojici tornád

Intenzitu cítime od prvých minút, vystupňuje sa však, keď spoznávame nové hlavné postavy. Daisy Edgar-Jones si tu zahrá Kate Cooper, dievča, ktoré sa vo svojich vysokoškolských rokoch priamo stretlo s tornádom. Odvtedy tento fenomén študuje a sleduje. Vďaka svojmu kamarátovi Javimu (Antony Ramos) má možnosť opäť sa dostať do akcie a vyskúšať revolučný sledovací systém.

Skríži však svoje cesty s nezodpovedným Tylerom (Glen Powell), ktorý pre senzácie na sociálnych sieťach naháňa samotné živelné pohromy. Je presvedčený, že tento twister dokáže skrotiť, čoraz viac sa však ukazuje, že ide o viac hrozivý fenomén ako ktorýkoľvek iný. A keď zistia, že sú dokonca dva, budú musieť bojovať o svoje životy.

film twisters 2024
Zdroj: Universal Pictures

Jednotka je kultom, pokračovanie bolo v dobrých rukách

Naozaj pôjde o viac nervy drásajúcu snímku akou bol prvý film. Otázkou je, či dokáže zopakovať aj jeho úspech. Jednotka s Helen Hunt a Billom Paxtonom sa stala dokonca druhým najviac zarábajúcim filmom roka 1996, pričom prekonala aj Mission: Impossible.

Druhý film vytvoril Lee Issac Chung (Minari), pričom mu scenár napísal Mark L. Smith, autor Revenanta. Okrem spomenutej trojice si tu zahrajú Kiernan Shipka, David Corenswet, Brandon Perea či Katy O’Brian. Katastrofický film Twisters si budeme môcť pozrieť v kinách od 18. júla 2024.

Ako sa vám páčil trailer na Twisters? Prinesie podľa vás intenzívnejší zážitok ako prvý film alebo sa mu nedokáže dorovnať ani s dvojicou tornád? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: cbr.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -