Takúto nálož sme nečakali. Planéta opíc vstupuje do novej éry (trailer)

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nový trailer na Kráľovstvo planéty opíc

Spoločnosť 20th Century Studios predstavilo počas víkendu Super Bowl nový trailer na veľkolepý film Kráľovstvo planéty opíc. Ten má pre fanúšikov jasný odkaz, a to že po skvelej trilógii nastal čas, aby sme vstúpili do novej éry. Dej sa odohráva 300 rokov po udalostiach z Vojny o planétu opíc (2017) a planéta Zem má už nových korunovaných vládcov – inteligentné opice – pre ktoré sú ľudia len korisť na lovenie.

Zatiaľ čo ľudstvo sa muselo schovať do úzadia a vrátiť sa ku primitívnym spôsobom života, opičia komunita pomaly, ale isto prechádza evolúciou. Nájdu sa tu opice, ktoré sa snažia posunúť civilizáciu na novú úroveň, no sú medzi nimi aj takí, ktorí majú mocenské chúťky. Kombináciou týchto dvoch motivácií je Proximus Caesar, nebezpečný vládca, ktorý chce ovládnuť silu ľudských technológií, aby dokázal dobyť celý svet.

Konfrontovať ho musí Noa (Owen Teague), ktorý už ďalej nechce loviť ľudí potom, ako spozná záhadné, veľmi inteligentné ľudské dievča (Freya Allan). Spolu sa vydajú na cestu, ktorá môže všetko zmeniť a opäť nastoliť mier medzi opicami a ľuďmi, aby žili v harmónii ako kedysi.

Začiatok novej trilógie

Ak pôjde všetko podľa plánov (a tržieb), z Kráľovstva planéty opíc sa stane prvý diel novej trilógie. Po veľmi úspešnej a kriticky milovanej reboot trilógii (2011 až 2017) prevzal vedenie režisér Wes Ball, ktorého môžete poznať vďaka jeho práci pre sériu Maze Runner. Ten už má údajne v hlave nápad na celú trilógiu, ako odhalil v rozhovore pre EW:

„Nechceme byť poverčiví. Či sa tomuto filmu bude dariť, rozhodnú bohovia. Avšak myslíme si, že sú tu ešte ďalšie príbehy na prerozprávanie, nielen v kontexte odkazu na sériu Planéty opíc, ale aj v ohľade na nami vytvorené postavy a dejové linky, o ktorých uvažujeme. Takže áno, máme dobré nápady pre to, čo by nasledovalo.“

Pevne veríme, že tvorcom sa aj tentokrát podarilo trafiť klinec po hlavičke a priniesť temný, dramatický a akčný dej, ktorý nás donúti zamyslieť sa nad našou rolou na Zemi. Kráľovstvo planéty opíc sa bude v kinách premietať od 9. mája 2024.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -