Teror v slovenských lesoch. Znepokojivý horor, ktorý sa u nás natáčal, dostal trailer

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Trailer na The Strangers: Chapter 1

Lionsgate prináša trailer na horor The Strangers: Chapter 1. Nejde len o remake predtým spracovaného filmu, ale aj začiatok novej trilógie o trojici záhadných maskovaných postáv, ktoré terorizujú nájomníkov na odľahlej chate. Zaujímavosťou je, že filmové ubytovanie v Oregone sú v skutočnosti lesy okolo Bratislavy, ktoré ku nám prilákali zahraničných filmárov.

Filmová spoločnosť sa dohodla s produkčnou firmou Frame Film, ktorú vedie Rastislav Kuril. Zároveň v júni 2022 došlo k dohode s Audiovizuálnym fondom a v auguste už padla prvá klapka v našom hlavnom meste. Nakrúcanie následne prebiehalo aj jeho okolí, kde bola poskytnutá pestrá a pôsobivá krajina, ktorá sa tvorcom perfektne hodila.

Ohľahlá chata (v lesoch Bratislavy)

Režisérom novej verzie filmu je Renny Harlin, od ktorého pochádzajú napríklad filmy Smrtonosná pasca 2 alebo Cliffhanger. Bude prvým vstupom do novej trilógie a zároveň ide o prerábku filmu z roku 2008, v ktorom si hlavné role zahrali Liv Tyler a Scott Speedman. V roku 2018 dostalo aj pokračovanie s podtitulom Nočná korisť. Jeho scenárista Ben Ketai sa podieľal aj na príbehu k novému filmu

Tento raz dostala hlavnú úlohu Madelaine Petsch, ktorú môžeme poznať zo seriálu Riverdale. Spolu so svojim dlhoročným priateľom (Gabriel Basso) plánujú nové bývanie na opačnom pobreží. Cestou k svojmu vysnívanému domu sa zastavia na odhľahlejšom AirBnB, aby si dopriali relax. V momente ako dorazia na lokalitu, vidia, že sa miestni sa správajú zvláštne, až odťažito.

the strangers chapter 1
Zdroj: Lionsgate

Traja maskovaní cudzinci vyvolajú teror

Napätie sa ešte viac stupňuje priamo na chate, kde sú miestami naznačené nepríjemné situácie, ktoré ale skutočne prerastú do hrozivých momentov. Reálny horor nastane, keď sa na prahu ich dverí objavia traja cudzinci v maskách, ktorí ich budú terorizovať celú noc.

Ďalšími hercami, ktorí si ho filme zahrali, sú Rachel Shenton, Ema Horvath, Richard Brake a Ella Bruccoleri. Americká premiéra filmu je naplánovaná na 17. mája, na potvrdenie tej u nás sa ešte čaká. Zatiaľ teda nie je jasné, či budú môcť Slováci niektoré z našich lokalít spoznať priamo v kine alebo na streamovacej službe.

Ako sa vám páčil trailer na horor The Strangers: Chapter 1? Ide podľa vás o dobré spracovanie známeho námetu? Čo hovoríte na to, že sa točil práve na Slovensku? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: variety.com; filmcommission.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -