Trailer na Three Thousand Years of Longing ukazuje divoký a epický príbeh od Georga Millera

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Three Thousand Years of Longing

Režisér George Miller je po siedmych rokoch späť so svojou novou snímkou. Naposledy nám priniesol vizuálmi nabitý akčný príbeh Mad Max: Zbesilá cesta. Obrazom pútavý a zároveň divoký bude aj jeho najbližší film. To dokazuje aj trailer na Three Thousand Years of Longing.

Ide o adaptáciu krátkej poviedky s názvom „The Djinn in the Nightingale’s Eye“. Napísala ju A. S. Byattová. Miller k nej však prináša svoj unikátny náhľad, podľa ktorého vidíme, že pôjde o poriadny epos. Režisér prezradil, že sa snažil vytvoriť akýsi opak svojho predošlého filmu. Veľkolepú akciu chcel vymeniť za komornejšie prostredie plné dialógov. Ale ako vidíme, ani o dynamické sekvencie núdza nebude.

Skeptická vedkyňa a tri želania od džina

Príbeh sa zameria na doktorku Alitheau Binnie, ktorú si zahrá Tilda Swinton. Vždy sa na svet pozerala rozumom a toto je spôsob, s ktorým je spokojná. Veľa vecí sa však môže zmeniť, keď pri jednej zo svojich ciest narazí na niečo netradičné. V bazáre v Istanbule nájde lampu s džinom. Jeho si zahrá Idris Elba.

Samozrejme, tradične s príbehom, prisľúbi jej tri želania. Po prekonaní pochybností o tom, či je vôbec reálny, k tomu mysliteľka pristupuje skepticky. Je totiž oboznámená so starými rozprávaniami a mytológiou a pozná aj upozornenia z nich o tom, aké môžu mať želania následky.

three thousand years of longing
Zdroj: geektyrant.com

Cesty do minulosti pri džinovom rozprávaní

Džin sa chce ale obhájiť a rozpráva jej príbehy zo svojej minulosti. Vďaka nim sa dokážeme presúvať s časom a pozrieť sa do udalostí tisíce rokov stratených. Nakoniec je aj ona zvedená, avšak vysloví želanie, ktoré dokáže prekvapiť oboch. Zároveň si vďaka ich cestám do minulosti vybudujú netradičný vzťah.

Bude to teda príbeh, ktorý bude epickým, ale v ktorom má aj láska svoje nezastupiteľné miesto (či miesta). Film bol kvôli pandémii niekoľkokrát odložený, avšak tento rok bude privítaný na filmovom festivale v Cannes. Pre ostatných divákoch bude dostupný, rovnako ako uvádza aj ukážka, v kinách od 31. augusta tohto roku.

Ako sa vám páči trailer na Three Thousand Years of Longing? Pozriete sa na epický príbeh s Idrisom Elbom ako džinom a Tildou Swinton ako skeptickou vedkyňou? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -