Režisér posledných Star Wars filmov J.J. Abrams chystá western plný duchov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Režisér J.J. Abrams, ktorého môžete poznať napríklad ako režiséra posledného dielu Hviezdnych vojen, sa nedávno spojil so spoločnosťou Warner Bros. Urobil tak aj spolu so svojim štúdiom Bad Robot. Momentálne nás portál Deadline informoval o tom, že sa pustili do prvého spoločného projektu.

Ide o scenár, ktorý zakúpili práve Warner Bros. Pôjde o prvý originálny film z ich spoločnej produkcie. Jedná sa o western s prvkami nadprirodzena s názvom The Pinkerton.

bad-robot-warner-bros
Zdroj: deadline.com

Kto boli The Pinkertons?

Pinkertonovci boli strážna a detektívna agentúra založená v roku 1850 v Spojených štátoch. O jej vznik sa postaral rodený Škót Allan Pinkerton. Ten sa stal slávnym po tom, ako zabránil pokusu o vraždu, vtedy ešte politika Abrahama Lincolna. Vďaka tomu si ho najal aj ako osobného strážcu počas občianskej vojny.

Túto spoločnosť či rod nevidíme na obrazovkách prvý raz. V seriáli Deadwood z produkcie stanice HBO sa objavila vzdialená príbuzná Pinkertonovcov. Zahrala si ju Sarah Paulson (známa z American Horror Story) a niesla meno Alice Isringhausen. Jej prítomnosť zamotal osudy jednej z hlavných postáv, šéfa podsvetia, Ala Swearingina.

deadwood paulson
Zdroj: hbo.com

Okrem toho sme ich v príliš veľa filmoch vidieť nemohli. Nájde sa však zopár takých, kde sa objavili. Medzi ne patria 3:10 Vlak do Yumy alebo Americkí štvanci. Tam si skrížili cesty so známym pištoľníkom Jesse Jamesom.

Čo vo filme môžeme očakávať?

Detaily o filme stále zostávajú zahalené rúškom tajomstva. Producenti nám zatiaľ odhalili, že pôjde o spojenie westernu s príbehom o pomste a nadprirodzeného deja s duchmi. Pripadá nám možnosť ďalšieho konfliktu, s ktorými sa Pinkertonova agentúra musela vyrovnať.

Išlo o vzburu pracovníkov usadlosti a oceliarskej spoločnosti Carnegie Steel. Patrila Andrewovi Carnegiemu, ktorému pomáhali Pinkertonovi muži potlačiť povstanie. Bolo pri tom zabitých sedem pracovníkov. Žeby sa títo muži vrátili ako duchovia, aby si našli u detektívov svoju pomstu?

pinkertons
Zdroj: history.com

Na čom momentálne pracuje režisér J.J. Abrams?

Režisér J.J. Abrams má toho momentálne na pleciach dosť. Produkuje nadchádzajúci film The Batman s Robertom Pattisonom, pracuje na dvoch dieloch Mission: Impossible súčasne. Okrem toho pracuje na projekte Justice League Dark pre televízie a sérii Lovecraft Country, ktorú produkuje Jordan Peele (My, Uteč).

Spoločnosti Bad Robot ale pri spracovaní tematiky divokého západu veríme. Vhodným dôkazom môže byť seriál Westworld, rovnako ich projekt, ktorý onedlho príde so svojou treťou sériou.

Tešíte sa na nadprirodzenú tematiku vo westerne. A ako si myslíte, že ho popri všetkých svojich projektoch zvládne režisér Abrams? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -