Jadrová vojna a bitka o vesmírnu stanicu 400 kilometrov nad Zemou. Sci-fi triler vás pohltí napätím

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na sci-fi I.S.S.

Medzinárodná vesmírna stanica (International Space Station) je symbolom globálnej spolupráce medzi svetovými veľmocami. Trailer na sci-fi triler I.S.S. však ukazuje hrozivú víziu, čo by sa na stiesnenom priestore dialo v prípade svetového konfliktu. Mení sa na klaustrofobické bojisko a snímka nás nechá v neustálom napätí o tom, čo sa bude diať ďalej.

Ruskí kozmonauti a americkí astronauti zdieľajú priestor vesmírnej stanice už od roku 2000. Teraz sa však naskytá pohľad na fiktívnu blízku budúcnosť, kedy Zem zachváti jadrová vojna. Rýchly postup na povrchu planéty znamená jediné – základňa na orbite sa stane výhodným strategickým bodom pre obe strany. Príslušníci oboch krajín tak rozbehnú boj, aby ju získali pre svoju vlasť.

Napínavý triler s hviezdnym obsadením

Snímku pripravila pre spoločnosť Bleecker Street (Nezanechať stopu, Nekonečná búrka) režisérka Gabriela Cowperthwaite. Poznať ju môžeme vďaka ohromujúcemu dokumentu Kosatka alebo vojnovej dráme podľa skutočnej udalosti Megan Leavey. Tento raz prináša strhujúci triler, v ktorom sú stávky naozaj vysoké a kde musia členovia posádky vesmírnej stanice plniť svoje povinnosti naozaj hrozivými spôsobmi.

Tvorcom sa podarilo dať dohromady aj pôsobivé herecké obsadenie. Hlavnú úlohu tu stvárňuje Ariana DeBose, ktorá je držiteľkou Oscara za muzikál West Side Story. Pripoja sa k nej Pilou Asbæk známy z Hry o tróny a ďalej Chris Messina, John Gallagher Jr., Costa Ronin či Masha Mashkova.

sci-fi I.S.S. plagát
Zdroj: Bleecker Street

Klaustrofobický tlakový hrniec 400 km nad Zemou

Snímka mala svoju premiéru na filmovom festivale Tribeca počas júna. Odniesla si odtiaľ pochvalné reakcie od kritikov, viaceré z nich môžeme vidieť v ukážke. Napríklad The Wrap o nej hovorí ako o poriadne natlakovanom hrnci a The Hollywood Reporter prevracia známu hlášku z Votrelca. Pri tomto konflikte vás totiž vo vesmíre bude počuť kričať.

Vybuchujúce atómové bomby na povrchu planéty sú hrozivou víziou, boj na jej obežnej dráhe 400 kilometrov nad Zemou na hrôze ešte násobne pridáva. Zdá sa, že nás čaká poriadne úzkosti vyvolávajúci sci-fi film. Pozrieť si ho budeme môcť od 19. januára 2024.

Ako sa vám páčil trailer na film I.S.S.? Pociťujete tiež stiesnené pocity z tohto sci-fi trileru? Zatajovali ste pri ukážke napätím dych? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: space.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -