Christopher Nolan a Jim Carrey spolu pracovali na životopisnom filme. Prečo sa nezrealizoval?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Christopher Nolan a Jim Carrey pracovali na filme

Dnes sa trochu pozrieme do filmovej histórie. Herec, ktorého poznáme ako Ace Venturu, Stanleyho Ipkisa či Lloyda Christmasa nedávno oznámil, že po 40-ročnej kariére odchádza do svojho dôchodku. Režisér, ktorý momentálne pracuje na filme Oppenheimer, si zaspomínal na film s ním, ktorý pripravovali. Presne tak, dve dekády dozadu spolu Christopher Nolan a Jim Carrey pripravovali film.

Malo ísť o životopisnú snímku, ktorá sa mala zamerať na Howarda Hughesa. Išlo o mimoriadne známeho amerického obchodného magnáta, investora, inžiniera a filantropa. Venoval sa však aj réžii filmov. Práve on stojí za prvou verziou legendárneho Scarfacea. V neposlednom rade išlo pilota a nadšenca do letectva.

howard hughes
Zdroj: history.com

Rovnocenní partneri pri životopisnej dráme

Späť v roku 2002, Nolan v rozhovoroch pre rozličné médiá vyjadroval svoje nadšenie ohľadom práce s Carreym. Vo filme mal byť nielen hlavnou hviezdou, ale mal pocit, že aj rovnakým dielom prispieval k tomu, aby napredoval. Údajne mal od začiatku niekoľko skvelých nápadov, ktoré boli hneď vložené do príbehu.

Scenár samotný sa vraj písal mimoriadne ľahko ak sa vedelo, kto bude rolu hrať. A Jim, ako ho tam nazýval, mal túto úlohu jasnú hneď po ich prvom stretnutí. Režisér hovoril, že sa zrodil, aby túto rolu hral. Má jedinečný dar na to, aby vedel stvárňovať neobyčajných jedincov z histórie. Ako príklad uviedol Andyho Kaufmana. Tohto komika, ktorý sa neštítil od absurdného až drsného humoru, si zahral vo filme Muž na Mesiaci od Miloša Formana.

jim carrey muž na mesiaci
Zdroj: theoverlook.blog

Plány im prekazil iný režisér

Ak teda všetko vyzeralo tak skvele, tak kde nastal problém? Nolanove plány „prekazil“ iný režisér. Kým bol film v produkcii, tak ho predbehol Martin Scorsese, ktorý priniesol film Letec, kde hral hlavnú úlohu Leonardo DiCaprio. Tým, čo ho videli, je to už jasné a tým, čo čítali pozorne, zrejme tiež. Onen letec práve nebol nikto iný ako Howard Hughes.

leonardo dicaprio letec
Zdroj: stuff.co.nz

Bolo to pre neho frustrujúce

Christopher Nolan a Jim Carrey teda životopisný film o tomto úspešnom podnikateľovi a renesančnom mužovi 20. storočia nenakrútili. Režisérovi však nikdy neprestalo byť ľúto, že sa tak nestalo. Dôkazom toho, že na to teraz spomína, je aj tento útržok z rozhovoru z roku 2014, v ktorom hovorí:

„Jednoznačne som bol taký že „Ku**a!, to bol ten najlepší scenár, čo som napísal“ – a bola to úžasná skúsenosť, že som ho napísal. Áno, bolo to frustrujúce, že nakoniec sa realizoval iný film. Vrátim sa niekedy k nemu? To fakt neviem. Väčšinou nerozmýšľam nad vecami, kým nie sú úplne dokončené. A teraz sa venujem naplno inému projektu. Musel by som zúžiť výber, ale základ už mám napísaný spred rokov.“

Môže ešte niekedy vzniknúť?

Iný projekt, ktorý spomína, bol Interstellar (opäť pripomíname, že išlo o rok 2014). Ten, ako vieme, zasahuje úspechy a je doteraz sledovaný a prezentovaný ako jeden z najviac komplexných a prepracovaných filmov poslednej dekády. Odvtedy prišiel s filmami Dunkirk, Tenet a momentálne pripravuje drámu o vynáleze atómovej bomby.

Je preto naozaj ťažké povedať, či by sa ešte niekedy k filmu vrátil. Iste to komplikuje aj fakt, že Jim Carrey odchádza vo veku 60 rokov do penzie. Avšak človek nikdy nevie… Rovnako je škoda, že nepriniesol film v tom čase. Príbeh o jednej osobe z dvoch rozličných sfér a dvoch rozličných pohľadov by mohol byť zaujímavým prvkom.

Vedeli ste niekedy predtým, že Christopher Nolan a Jim Carrey spolu chystali film? Pozreli by ste si túto životopisnú snímku, ak by v tom čase vznikla? Myslíte si, že by ju ešte stále mali vytvoriť? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -