Prvé reakcie na film Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva sú tu. Chvália ho alebo mu veci vyčítajú?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvé reakcie na Doctor Strange 2

Prvé reakcie na film Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva prišli po jeho včerajšej slávnostnej premiére v Los Angeles. Treba povedať, že nešlo iba o priame pokračovanie snímky s najvyšším čarodejníkom z MCU, ale musel nasledovať aj vyše pol tucta iných projektov a predstaviť nové postavy (a niektoré znovu-predstaviť). Podarilo sa mu to všetko spojiť alebo to dohromady nefungovalo?

Benedict Cumberbatch a Elizabeth Olsen ako Scarlet Witch sa vrhajú na neuveriteľnú cestu naprieč alternatívnymi realitami. Po filme Spider-Man: Bez domova je multiverzum otvorené ešte viac dokorán. Preto z neho prichádzajú aj nové postavy alebo tie, ktoré už poznáme z iných Marvel projektov. Vieme, že nám je predstavený nanovo Professor X a podľa nedávnej informácie aj Captain Carter.

Doctor Strange 2 dĺžka filmu
Zdroj: Disney/Marvel Studios

 

Cameá, nové postavy, varianty…

Vidíme viacero variantov rovnakých postáv, či už je to práve Wanda, Stephenov milostný záujem Christine Palmer alebo práve Strange samotný. Do hry vstupuje aj celá plejáda postáv, ktoré tu majú svoje cameo. A ešte si do toho pridajme režiséra Sama Raimiho, ktorý je známy nielen ako tvorca pôvodných Spider-Manov, ale viacerých hororov.

Či to celé dokáže fungovať iba v krátkom čase, niečo málo cez dve hodiny, hovoria kritici. Niektorí napríklad hovoria o tom, že išlo k skvelé pokračovanie, ktoré dobre vydláždi cestu pre ďalšie filmy (a podnieti fanúšikov k nadšeniu). Ale veľmi sa sústreďuje na potešenie fanúšikov a cameá a menej na formu.

Napriek mnohým prekvapeniam zameraný na svoj príbeh

Ďalšia reakcia ale hovorí niečo odlišné. Tvrdí, že tu bola MCU formula zvládnutá na výbornú. Dostávali sme síce veľké odhalenia zo značky a multiverza, ale film je aj sebestačný a zameraný na svoj jedinečný príbeh a štýl.

Divoká jazda, ktorá nikdy nespomaľuje

Avšak viaceré z nich hovoria o tom, že ide o absolútne divoký, v správnom slova zmysle šialený a napakovaný film. Drží si svoje mimoriadne tempo a nedáva nohu z plynu dole ani jediný raz. Zároveň pri tom poskytne aj úžasné vizuály a silnú štruktúru.

Scarlet Witch v mnohovesmíre šialenstva

Prvé reakcie na filme Doctor Strange 2 ale vo veľkom vyzdvihujú aj hlavné ženské postavy. Samozrejme, predpokladalo sa, že Wanda bude mať podobné veľkú úlohu, avšak niektorí tu idú až k tomu, že snímku označia za „Scarlet Witch v mnohovesmíre šialenstva“.

America si kradne scény pre seba

Zároveň sa sústreďujú aj na novú postavu, Americu Chavez v podaní Xochitl Gomez. Údajne si dokáže privlastniť nejednu scénu a nemôžu sa dočkať, kým si budú môcť pozrieť viac jej kúskov v budúcnosti tohto univerza.

Marvel spravil horor!

Sústredenie bolo aj na inú stránku filmu. Naozaj tu bola poznať špecifická stopa a štýl Sama Raimiho. Miestami vraj išlo o poriadne hororové momenty a viacero sa ich nieslo v poriadne drsnom a desivom duchu. Takže predsa, Marvel spravil aj horor film! (aj keď podľa jednej reakcie – taký pre začiatočníkov).

Efekty, kostýmy, kaleidoskopické vizuály a hudobná zložka

Vyzdvihnuté bolo aj vykreslenie jednotlivých scén, efektov alebo kostýmov (nie však parochní…). Užasnutí sú z kaleidoskopických a až hlavu zamotávajúcich vizuálov. Pochvaly smerujú aj na hudobnú zložku, ktorú priniesol Danny Elfman.

Dynamická jazda plná prekvapení

Prvé reakcie na marvelovku Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva teda sľubujú poriadne dynamické tempo plné prekvapení a zvratov. Zároveň sa dokáže sústreďovať na dej, ktorý predstavuje a dať dostatočný priestor aj ostatným postavám (Olsen je vraj MVP). Prináša šialenú, drsnú a až hororovú jazdu a urobí skutočne veľa pre budúcnosť MCU. Tak to sa už naozaj nemôžeme dočkať na pozajtrajšiu premiéru!

Navnadili vás tieto reakcie novinárov a kritikov ešte viac na film Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva? Chystáte sa na neho už na premiéru? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com, thedirect.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -