Nicolas Cage pôjde do dôchodku. Milovaný herec odhalil pravdu o svojom osobnom živote

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nicolas Cage pricháza so šokujúcou informáciou

Zanechať Las Vegas, Tvárou v tvár, Con Air, Mesto anjelov či 60 sekúnd. Nech už ste si tohto herca obľúbili pre ktorýkoľvek film alebo žáner, prichádza pre vás nepríjemná správa. V nedávnom rozhovore pre Vanity Fair prezradil Nicolas Cage, že pre neho končí herecká kariéra. Aký prekvapivý dôvod sa za tým skrýva?

Herec sa po istých pádoch začínal opäť vracať na vrchol. Jeho dráma Pig každého presvedčila, že dokáže podať maximálny výkon a minuloročný film Neznesiteľná váha obrovského talentu zase dokázala, že má v sebe poriadnu dávku satiry, to aj voči sebe samému. Zrejme aj to je dôvod, prečo sa počas tohto roka objavil až v šiestich filmoch.

nicolas cage the retirement plan
Zdroj: themoviedb.org

Za jeden rok v šiestich snímkach

Počas roka sme ikonického herca mohli vidieť vo westerne The Old Way. Prekvapil aj ako samotný Dracula v hororovej komédii Renfield, následne si strihol cameo ako dlho odkladaný Superman v komiksovke Flash. Ako šialený psychopat vystupoval v trileri Sympathy for the Devil a pobavil aj akčnou komédiou The Retirement Plan.

Filmové festivaly obehla snímka Dream Scenario, ktorá zožala na každom z nich potlesky a nadšené ohlasy od kritikov. Rola vraj sadla Cageovi ako uliata – hral starnúceho profesora, ktorý sa začal objavovať z neznámeho dôvodu ľuďom v snoch. Film popisujú ako kreatívnu meta-komédiu, ktorá odhalí mnoho vrstiev.

nicolas cage dream scenario
Zdroj: themoviedb.org

Chce sa rozlúčiť v tom najlepšom

Celosvetová premiéra snímky Dream Scenario prebehla v novembri, pričom práve ohľadom tohto počinu Cage poskytol rozhovor. Počas neho prezradil naozaj šokujúcu správu, že pre neho zrejme herecká kariéra už nebude trvať dlho. Povedal:

„Asi vo mne zostali tak tri či štyri ďalšie filmy. Mám pocit, že som kinematografii dal, čo bolo potrebné. Natiahol som svoje vystúpenia, ako sa len dalo. Nechcem si to viac sťažovať a naťahovať môj tvorivý proces. Chcem sa rozlúčiť v tom najlepšom.“

Posledné roky života?

Nebolo to však jediným dôvodom, prečo si Nicolas Cage myslí, že jeho kariéra končí v ten správy moment. Respektíve o chvíľu, po niekoľkých ďalších filmoch. Reflektoval na to, že v januári 2024 bude mať 60 rokov. Jeho otec a akademik August Coppola zomrel vo veku 75 rokov (v roku 2009). Hovorí, že ak by jeho život smeroval rovnako, zostáva mu už len 15 rokov.

Poslednú dekádu a pol svojho života (ale dodal, že samozrejme dúfa vo viac) by chcel venovať svojej rodine. O to viac, že jeho najmladšia dcéra August Francesca sa narodila iba minulý rok. Aktuálne žije s manželkou Riko Shitaba a z predošlých manželstiev má dvoch synov – Westona Cagea a Kal-Ela Coppolu Cagea. Samozrejme, aj tu môžeme vidieť jeho lásku ku komiksom.

nicolas cage filmy
Zdroj: Rotten Tomatoes

37 rokov neustáleho hrania je u konca

Herec sa nepretržite objavoval vo filmoch každý jeden rok po dobu posledných 37 rokov. Zrejme prišiel čas, aby dal svojej kariére zbohom. Nateraz vieme, že nás s ním čakajú ešte štyri filmy: apokalyptický triler Arcadian, krimi detektívka Longless, pokračovanie Obchodníka so smrťou a dráma Surfer. Uvidíme, akú ďalšiu štvoricu (či trojicu) filmov si nachystá na rozlúčku.

Myslíte si, že Nicolas Cage naozaj končí s herectvom alebo pripraví viac filmov, ako uviedol v rozhovore? Rozumiete prípadne jeho dôvodom? Z ktorého jeho doterajšieho filmu ho máte najradšej? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: vanityfair.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -