Michael Jackson tiež dostane životopisný film. Bude od tvorcu Bohemian Rhapsody

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Michael Jackson dostane životopisný film

Michael Jackson tiež dostane film o svojom živote. Bude už tretím veľkým hudobníkom, ktorý podobný projekt dostane. V roku 2019 sme mohli vidieť film Rocketman o Eltonovi Johnovi a ešte pred ním sa prerozprával príbeh Freddieho Mercuryho a jeho kapely Queen vo filme Bohemian Rhapsody. Životopisnú snímku Michael vytvorí rovnaký režisér – Graham King.

Tvorca, ktorý vytvoril napríklad aj filmy Tomb Raider, Jersey Boys alebo Kšeft za všetky prachy stretol hudobníka aj osobne. Prvý raz sa stretol s ním a jeho rodinou v roku 1981 a preto povedal, že je to pre neho veľkou poctou a pokorou. V roku 1984 si speváka absolútne obľúbil na jeho Victory Tour a ani by sa mu nesnívalo, že o 38 rokov bude môcť o ňom priniesť film.

rami malek vo filme rocketman
Zdroj: people.com

Spolupracuje aj Jacksonova rodina

Spomínajúc rodinu, tá sa bude na filme podieľať tiež. Matriarcha Jacksonovcov, Katherine Jackson bude pôsobiť aj ako producentka pre snímku. Tá sa vyjadrila, že Michael bol fanúšikom veľkého plátna už odkedy bol malý chlapec, ešte keď pôsobil v Jackson 5. Preto sú aj jeho príbuzní radi, že jeho život môže byť premenený na kinematografický zážitok.

Túto jeho vášeň potvrdzoval aj experimentálny antologický hudobný film Moonwalker, ktorý vytvoril. Klipy k piesňam z albumu „Bad“ doplnené o bonusový obsah a zážitky s fanúšikmi priniesol do tejto sekcie snímku v roku 1988. Po opísaní celého kruhu teraz dostane Kráľ popu svoj vlastný film.

film moonwalker
Zdroj: youtube.com

Život aj hudobná sláva Kráľa popu

Scenár k filmu napíše John Logan. Poznať ho môžete ako autora dvoch bondoviek Spectre a Skyfall, ale napríklad aj seriálu Penny Dreadful. Povedal, že jeho skript je hlboké zobrazenie komplikovaného muža, ktorý sa stal Kráľom popu. Dostaneme náhľad na jeho tvorivý proces a osobný život. Čakajú nás ale samozrejme aj jeho najväčšie vystúpenia.

Michael Jackson dostane svoj životopisný film pod taktovkou štúdia Lionsgate. Ich riaditeľ predstavenstva Joe Drake sa vyjadril, že majú v štábe neskutočných ľudí. Je nadšený z práce s Grahamom, ktorý priniesol vynikajúce filmy o živote známych ľudí. A keď pracuje vo dvojici s Johnom, tak si je istý, že je projekt v správnych, neobyčajných rukách.

Ste fanúšikmi Michaela Jacksona a jeho tvorby? Ste zvedaví na chystaný film Michael o jeho živote? Myslíte si tiež, že je po úspechu Bohemian Rhapsody v správnych rukách? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -