Ďalší Piráti z Karibiku bez Johnyho Deppa? Nahradiť ho môže táto afroamerická herečka

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nová hlavná rola vo filme Piráti z Karibiku 6?

Hlavná rola séria Piráti z Karibiku patrila po dobu piatich filmov Johnnymu Deppovi. Ubehne však už 7 rokov, odkedy sme dostali posledný film s názvom Salazarova pomsta. Séria bola istý čas na mŕtvom bode, pričom bolo niekoľko potencionálnych plánov na jej ďalšie smerovanie. Nová správa, ktorú priniesol portál FandomWire, hovorí o tom, že Deppa by teraz mohla nahradiť mladá Afroameričanka.

Kapitána Jacka Sparrowa sme mali ako hlavnú postavu mimoriadne radi. Problém s filmovou značkou nastal, keď sa začal súd jeho predstaviteľa s exmanželkou Amber Heard. Herec bol predčasne odsúdený spoločnosťou Disney a vyhodený zo všetkých rozbehnutých i budúcich projektov. Producent Jerry Bruckheimer následne dôrazne žiadal jeho návrat, herec sa však vyjadril, že sa v žiadnom prípade do Pirátov Karibiku nechce vrátiť.

Johnny Depp definitívne vonku, Margot Robbie škrtnutá

Nápadov na ďalšie pokračovania bolo hneď niekoľko. V prvom rade bol na stole spin-off, v ktorom si mala zahrať hlavnú úlohu Margot Robbie. Bol k nemu aj napísaný scenár, film sa však nedostal k produkcii a herečka v rozhovore pre Vanity Fair povedala, že projekt bol definitívny škrtnutý.

Otázkou by mohlo byť, kam sa budú filmy uberať ďalej. Odpoveď teraz mohol poskytnúť insider, ktorý vystupuje na sociálnej sieti X (Twitter) pod nickom Unlimited L’s. Hovorí, že podľa jeho informácie Disney zvažuje do novej hlavnej role herečku Ayo Edebiri. Poznať ju môžeme napríklad zo seriálu Medveď.

Nová hlavná úloha s herečkou s Medveďa

Príspevok prezdieľal aj Elon Musk, pri ktorom sa vie, že nemá s Disney práve vrúcny vzťah. Aktuálne finančne podporuje aj súdny spor Giny Garano so spoločnosťou, o ktorom sme informovali iba nedávno. K postu o potencionálnej mladej hlavnej hviezde napísal len Disney stojí za prd.

Známy zdroj informácií Daniel Richtman sa však rozhodol veci viac uviesť na pravú mieru, ako informovalo JobLo. Napísal, že mladá herečka nemá nahradiť Deppa, je len „tým typom“, ktorý hľadajú pre hlavnú úlohu v novom filme. Nevylučuje však, že Edebiri by sa v titulnej role skutočne mohla objaviť.

Írska pirátka v podaní afroameričanky spustila negatívne komentáre

Rola, ktorú by vo filme Piráti z Karibiku 6 hrala Edibiri by tak bola úplne odlišnou pirátkou. Malo by ísť o Anne Bonny, ktorej sa v 18. storočí hovorilo aj postrach Karibiku. Práve jeho ostrovy neustále napádala a drancovala. Jej príbeh by mal podľa správy priniesť Craig Mazin, ktorého môžeme poznať ako autora seriálov Černobyľ či The Last of Us.

Problémom však je, že skutočná Bonny pochádzala z Írska, čo znamenalo svetlú pokožku a ryšavé vlasy. Zmena rasy sa nepáči viacerých fanúšikom, ktorí už tradične vyjadrujú svoje nahnevané komentáre na sociálnych sieťach. Keď napríklad správu prezdieľal profil The Hollywood Handle, objavovali sa pod ním reakcie, že ide o pochovanie známej série, stratu miliónov dolárov či o smerovanie, ktoré nikto nežiadal.

Čo si myslíte o smerovaní značky vy? Mohla by hlavná rola v ďalšom filme Piráti z Karibiku patriť Ayo Edebiri? Mohla by si podľa vás zahrať známu pirátku pôvodom z Európy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroje: fandomwire.com; joblo.com; vanityfair.com

 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -