Aquaman 2 chytá druhý dych. Po ťažkostiach v kinách je konečne online, tu si ho pozriete v najlepšej kvalite

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Aquaman 2 je konečne online

Aktualizované 9. 2. 2024: Aquaman 2 to v kinách nemal ľahké. Najprv sa mu vôbec nedarilo a vyzeral ako finančný prepadák. Nakoniec, našťastie pre DC, svoj neúspech dobehol a dopracoval sa k lepším číslam, než sa pôvodne predpokladalo. Stále však nemôžeme hovoriť o nejakom veľkom úspechu. Uvidíme, či sa mu bude online dariť viac ako v kinách. Jeho štýl možno zaručí, že Aquaman 2 teraz chytí druhý dych na domácich obrazovkách.

Film je dostupný od 5. februára na troch video-on-demand platformách. Aquaman 2 nájdete na Rakuten, Google Play a aj Apple TV (pozor, nie Apple TV+) na prenajatie za jednorazový poplatok či na kúpu. V najlepšej kvalite ho nájdete na Apple TV, dostupný je tam v 4K rozlíšení s Dolby Vision aj Dolby Atmos. Rovnaká verzia sa nachádza aj na Rakuten, ale s vyššou cenou.

Ak si chcete počkať pre príchod Aquamana 2 na streamovacie služby, toho sa dočkáme pravdepodobne v rovnaký deň, ako bude dostupný aj na kúpu na fyzických diskoch. To znamená 20. marca.

Pôvody článok

Spoločnosť Warner Bros. Discovery by iste nemohla tvrdiť, že sa im s ich DC univerzom počas minulého roka darilo. Filmy Shazam! Hnev bohov, Blue Beetle a dokonca aj Flash si počínali v kinách naozaj slabo. Zápasiace štúdio však zrejme svoju kliatbu zlomilo. Zárobky filmu Aquaman 2 to jasne dokazujú, problémom je, že úspech prichádza neskoro.

Podľa portálu The Numbers dokázal film Aquaman a stratené kráľovstvo priniesť z kinosál po celom svete za dva týždne väčšie zisky ako Flash za celú svoju dobu premietania. Hrdina z Atlantídy si získal za 2 týždne 274 miliónov dolárov, pričom ho Barry Allen nedobehol ani za 40 dní, ktorý inkasoval 266,5 milióna dolárov.

flash aquaman 2
Zdroje: themoviedb.org; Warner Bros.

Čo lákalo divákov viac ako Flash?

Flash vyzeral ako zaručený recept na úspech. Dokázal otvoriť multiverzum pre DC, predstavil nám na veľkom plátne Supergirl a dostali sme hneď dve verzie Batmana. Jedným z nich bol pritom legendárny Michael Keaton. Veľkolepo zohraná partia však zrejme bola kameňom úrazu. Ľudia mohli očakávať, že žiadna z týchto postáv nedostane dostatok priestoru alebo jej nebude učinené za dosť, a tak sa do kín nehrnuli.

James Wan sa naopak pri druhom Aquamanovi zameral čisto na jediného hrdinu, dokonca sa zbavil aj cameo rolí. Dej bol priamočiarejší a príbehové oblúky postáv jednoznačne stanovené. Nehovoriac o tom, že na bohatý podmorský svet sa potrebovali viac vyhrať z efektami, a tak bolo CGI jednoznačne krajšie.

recenzia aquaman
Zdroj: themoviedb.org

Ide už s krížom po funuse

Samozrejme je dôvodom na úspech aj to, že išlo o pokračovanie. Diváci chceli vidieť, ako bude vyzerať druhá časť filmu, keď prvú dostali ešte v roku 2018. Tiež išlo o jeden z najzárobkovejších filmov pre DC a iste netreba zabúdať na to, že divákov (respektíve diváčky) do kín ťahal aj sympatický Jason Momoa.

Snímka s rozpočtom 215 miliónov by mohla byť konečne pre štúdio ziskovou a podarilo sa jej zlomiť zlý rok. Záchrana však prichádza neskoro, Aquaman a stratené kráľovstvo bol totiž posledným filmom „starej“ éry DCEU, teraz nastúpi nový filmový vesmír pod taktovkou Jamesa Gunna.

Čo hovoríte na to, že zárobky filmu Aquaman 2 boli najvyššie z DC filmov za minulý rok? Páčil sa tento kúsok najviac aj vám, alebo ste preferovali niektorý iný? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: thenumbers.com; screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -