Viola Davis bude opäť záporáčkou, tentoraz v novom filme zo série Hry o život

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Viola Davis bude opäť záporáčka

Filmové Hry o život dostanú aj svoj prequel. Balada o hadoch a vtáčatkách sa tiež dočká spracovania na veľkom plátne, ako nám potvrdili začiatkom júna. Zavedie nás do obdobia 10. hier o život. Teraz navyše vieme, že Viola Davis si tu zahrá hlavnú záporačku, ktorá ich bude usporadúvať.

Vieme, že sa dostaneme k udalostiam 64 rokov pred pôvodnou sériou. Uvidíme tu mladú verziu budúceho prezidenta Coriolanusa Snowa. Zahrá si ho Tom Blyth. Práve Davisina postava, doktorka Volumnia Gaul, bude mladého Snowa formovať a ovplyvňovať, aby sa stal mužom, akého ho poznáme z predošlých filmov.

Viola Davis Volumnia
Zdroj: dailymail.co.uk

Vracia sa rovnaký režisér

Tie mal vo väčšej časti na starosti ako režisér Francis Lawrence. Ten sa vracia aj pre nový film. Vyjadril svoje nadšenie ohľadom toho, že môže so spomenutou herečkou pracovať. Jej úlohu doktorky Gaulovej popísal „je tak krutá, ako je vynaliezavá a tak desivá, ako je obávaná“. Je si istým bezchybným stvárnením, pretože vraj do každej úlohy prináša „správne emócie a inteligentne rozmiestnené vrstvy“.

the ballad of songbirds and snakes viola davis
Zdroj: msn.com

Nie je jediný, kto vyjadruje nadšenie

Svoje nadšenie vyjadril aj Nathan Kahane, riaditeľ štúdia Lionsgate, ktoré film prináša. Vyjadril sa:

„Hry o život vždy vyzdvihoval ich neobyčajný kasting a sme nadšení, že môžeme pokračovať s touto tradíciou s Violou Davis ako Volumniou Gaul. Jej obávaná a mocná prítomnosť prináša škály komplexnosti a hrozby do tohto príbehu.“

Herečka s veľkým repertoárom aj rozsahom

Herečka už skutočne je legendou. Od svojho začiatku v roku 1992 v epizóde seriálu Zákon a poriadok prešla dlhú cestu. Teraz je držiteľkou štyroch Oscarov (dvoch za herečku v hlavnej role a dva za vedľajšie úlohy), dvoch cien Tony a má aj Emmy.

Svoj rozsah dokazuje neustále. Zápornú postavu Amandy Waller si zahrala v Suicide Squad, odkiaľ ju zrejme pozná aj najviac divákov. Naopak, tento rok sa ešte ukáže ako protagonistka historickej drámy na základe reálnych udalostí. Bude hrať kráľovnú Nanisca z afrického národa Dahomey v snímke The Woman King.

The Woman King Viola Davis
Zdroj: thewrap.com

Skvele funguje s predošlým obsadením

Viola Davis bude ako záporáčka skvelým protikladom nielen pre Blytha ako mladého Snowa. Rovnako to bude aj pre hlavnú hrdinku Lucy Gray Baird, ktorú si zahrá Rachel Zegler. Tým sa kvalitné obsadenie nekončí, pretože oznámení boli aj Peter Dinklage (Hra o tróny) či Hunter Schafer (Eufória). Na filme pracuje ako poradkyňa a producentka aj autorka predlohy, Suzanne Collins. Premiéra je naplánovaná na 17. novembra 2023.

Páči sa vám, že pre Baladu o hadoch a vtáčatkách bola vybraná pre zápornú rolu Viola Davis? Aké si myslíte, že bude jej stvárnenie Volumnie Gaul? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -