Prvý klip z filmu Krotitelia duchov: Dedičstvo ukazuje známeho Marshmallow Mana. Teraz však v značne inej podobe

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvý klip z filmu Krotitelia duchov: Dedičstvo

Práve zverejnený klip z Krotitelia duchov: Dedičstvo nám ukazuje Paula Rudda ako sa stretáva so známym „monštrom“ z minulosti značky. Ide o Stay Puft Marshmallow Mana (alebo u nás jednoducho marshmallow muža). Vyzerá však rozhodne menej hrozivo ako v prvej časti, zato ich je však niekoľko.

Mr. Gooberson (teda Ruddova postava vo filme) nakupuje v obchode zmrzliny Baskin-Robbins (celkom milý vtip ak sledujete hercovu kariéru). Hneď na to stretne niekoľko, áno niekoľko, týchto mužíčkov. A mužíčkov je správne slovo, pretože prichádzajú v značne menšej, roztomilejšej podobe. Zato však rozpútavajú chaos, ktorý súvisí s rôznymi prípravami tejto známej cukrovinky.

Marshmallow Man už nie ako ničiteľ mesta

Mr. Stay Puft sa objavil v prvom filme z roku 1984. Vtedy sa mala zhmotniť akákoľvek predstava jedného z členov pôvodných Krotiteľov duchov. Raya Stanza (Dan Akroyd) napadlo niečo skutočne nevinné – maskot jednej značky marshmallow. Následne na to sa zhmotnil v gigantickej podobe a prišiel ničiť mesto. Práve toto je scéna, ktorú si snáď každý z filmu pamätá a práve aj tvár marshmallow muža sa spája so značkou Ghostbusters.

Nový film prichádza viac ako 30 rokov po pokračovaní, ktoré bolo v roku 1989. Bude príbehom rodiny, ktorá sa musí vysťahovať z mesta a tak prichádzajú na farmu v Oklahome, do mestečka Sumerville. Slobodná matka a jej dve deti však čoskoro zistia, že ich rodina je napojená na pôvodných Krotiteľov duchov.

Ghostbusters-Afterlife-Mini-Puft-Image-2
Zdroj: movieweb.com

Bude treba nájsť pôvodných Krotiteľov duchov

A keď mestečko zasiahnu nečakané zemetrasenia, je práve na súrodencoch, aby odhalili tajomstvo a odkaz, ktorý ich starý otec zanechal. Krotitelia sú totiž už skôr len mýtom a na udalosti na Manhattane v roku 1984 mnohí zabudli, aj napriek trhline naprieč priestormi.

Klip k filmu Krotitelia duchov: Dedičstvo sa sústreďuje v krátkej chvíli iba na Paula Rudda, ale herecké obsadenie je pestré. V úlohe detí a ich matky sa objavia Carrie Coon, Finn Wolfhard, Mckenna Grace. A dlho očakávané pokračovanie bude obsahovať aj pôvodné herecké hviezdy – Bill Murray, Dan Aykroyd, Ernie Hudson a dokonca aj ich sekretárku Annie Potts.

ghostbusters-gozer-worshipers
Zdroj: fizx.com

Dočkáme sa aj pôvodných nepriateľov?

Účasť potvrdila aj Sigourney Weaver. Mohli by sme tak očakávať aj návrat nepriateľov z pôvodného filmu, Iva Shandora a Gozerov kult. To je však skôr zatiaľ dohad, ale nemuselo by to byť vôbec vylúčené. Pôvodní herci totiž hovoria o tom, že Jason Reitman napísal pôsobivý scenár, ktorý perfektne zachytáva DNA prvých dvoch filmov a transferuje ho priamo na tretí.

Toto sú slová Dana Akroyda. Zároveň hovorí aj o tom, že ide o film pre novú generáciu, ale užijú si ho aj skalní fanúšikovia. Prináša nové postavy a hviezdy, a preto je skvelý. A toto potvrdil aj Bill Murray. Ten sa odmietal objaviť v akomkoľvek pokračovaní, lebo si nemyslel, že zachytí pôvodnú atmosféru. Toto ešte potvrdil po reboote v roku 2016, ktorý nebol práve najlepšie prijatý.

Ghostbusters-Afterlife-Mini-Puft-Image-4
Zdroj: movieweb.com

Scenár chvália aj samotní herci

Takže to, že ho prehovorili na účinkovanie v Dedičstve, naozaj dosť znamená. Murray nešetril chválou na účet scenáristu, avšak nezabudol poďakovať ani spoluautorovi scenára. Ním je Gil Kenan, ktorý napísal napríklad Mesto Ember. Dokonca povedal, že tí dvaja odviedli tak skvelú prácu, že má pocit, že toto je to pravé pokračovanie, ešte viac ako druhá časť.

Slová chvály priamo od účastníkov je len ďalšia z vecí, ktorá nás na film navnaďuje. Pridajme si k tomu ešte ukázaný klip a naše nadšenie len narastá. Tak dúfajme, že sa ho reálne dočkáme už 11. novembra, kedy má mať premiéru. Doteraz bol totiž až trikrát odložený, od svojho plánovaného vydania v júli 2020.

Páči sa vám klip z filmu Krotitelia duchov: Dedičstvo? Potešil vás návrat marshallow mužíčkov v takejto podobe? A čo hovoríte na film ako taký? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -