Netflix nepoľavuje v kvalite. Do ponuky pridá najlepší horor predminulého roka

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Horor Úsmev príde na Netflix

Streamovací gigant chce, ako sa zdá, poriadne desiť svojich divákov. Počas tohto týždňa pribudli prvé štyri filmy zo série Saw, teraz sa dozvedáme, že aj horor Úsmev si pozrieme na Netflixe. Ide o jeden z najlepších kúskov v žánru za posledné roky a nejeden divák sa nebojí povedať aj to, že ide o jeden z najlepších psychologický horor po prelome tisícročia.

Ústrednou postavou je terapeutická doktora Rose Cotterová, ktorú si zahrala Sossie Bacon. Stretáva sa s mladou pacientkou, ktorá jej prinesie neuveriteľné odhalenie. Doktorkin život sa obracia hore nohami – pri prekonávaní traumy prichádza paranoja, následne úzkosti, a to ešte nespomíname tú najdesivejšiu časť – absolútne neprirodzené úsmevy.

Na nepríjemné pocity útočiaci film

Režisér Parker Finn, ktorý za snímkou stál síce vytvoril nadprirodzenú entitu, nositeľom hrôzy vo filme však boli všetky negatívne pocity. Traumy a úzkosti skvele zapracoval do hororového žánru, čo sa páčilo aj divákom, ktorí bežne žánru neholdujú. Zároveň dostalo pochvaly aj stvárnenie hlavnej hrdinky, ktorá sa vymykala štandardnej úlohe žien v horore za posledné dekády.

Vyvolávanie spomenutých pocitov a neustále držanie diváka v napätí spôsobovalo, že film chcelo vidieť čoraz viac ľudí. Preto si so svojím skromným rozpočtom 17 miliónov dolárov dokázal po celom svete zarobiť až 217 miliónov.

psychologický horor úsmev
Zdroj: tmdb.org

Skvelý psychologický horor dostáva aj pokračovanie

Hodnotenia od divákov boli natoľko priaznivé, že sa začalo automaticky počítať aj s pokračovaním. To Finn začal nakrúcať ešte v roku 2022 a do kín poputuje tento rok v októbri. Tento raz si v ňom zahrajú Lukas Cage, Naomi Scott či Kyle Gallner.

Netflix tak teraz prináša skvelú možnosť pre našich divákov, aby si film pripomenuli (alebo sa k nemu dostali po prvý raz). Najlepší horor roku 2022 pribudne do jeho ponuky už 22. marca.

Videli ste tento horor už v čase, keď vyšiel? Ak nie, ste radi, že Úsmev bude pridaný na Netflix? Pozriete si ho tento raz? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: Netflix

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -