Netflix boduje. Do ponuky pridal ikonickú trilógiu

Nenechajte si ujsť

Najslávnejšia komiksová séria je na Netflixe

Netflix opäť nakupoval u konkurencie a vo veľkom poteší fanúšikov Christophera Nolana. Slováci v ponuke služby čerstvo nájdu oceňovanú trilógiu Batman, za ktorou stojí práve oscarový režisér. Trilógia bola doposiaľ dostupná exkluzívne na HBO Max, teraz si ju môžu vychutnať aj predplatitelia Netflixu.

Trilógia Batman predstavuje jedno z najvýznamnejších diel v histórii superhrdinských filmov, ktoré zásadne ovplyvnilo žáner aj filmový priemysel ako taký. Nolanova trilógia, pozostávajúca z filmov Batman začína, Temný rytier a Návrat Temného rytieria, predstavila temnejší a realistickejší pohľad na príbeh maskovaného ochrancu Gothamu.

Nolanove filmy boli nielen komerčne úspešné, ale získali aj uznania kritikov za svoju komplexnosť, charakterové štúdie aj inovatívne filmárske techniky. Temný rytier je vďaka ikonickej úlohe Heatha Ledgera ako Jokera často považovaný za majstrovské dielo žánru. Táto rola mu posmrtne vyniesla Oscara za najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe. Trilógia zároveň nastavila vysoký štandard pre budúce superhrdinské filmy a ukázala tiež, že komiksové adaptácie prinášajú viac ako len popcornovú kinozábavu.

christian bale batman
Zdroj: wallpapers-fenix.eu

Príde aj ďalšia séria

Predplatitelia Netflixu v ponuke nájdu všetky tri filmy. Dostupné sú s českými titulkami. Komiksoví nadšenci v ponuke nájdu aj ďalšie filmy DC. Menovite ide napríklad o Wonder Woman, Black Adam, Justice League či Joker s Joaquinom Phoenixom. Všetky zmienené filmy, vrátane Nolanovej trilógie, diváci naďalej nájdu aj v ponuke HBO Max. Tá ich ponúka so slovenským aj českým dabingom.

Batman zároveň nie je jedinou atraktívnou sériou, ktorú Netflix v marci uvedie do ponuky. Už v polovici marca do knižnice pribudnú aj vybrané diely obľúbenej hororovej série Saw: Hra na smrť. Služba do ponuky uvedie prvé štyri diely série, stane sa tak 14. marca.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -