Film Muž v temnote 2 očividne už ukončil natáčanie. Kedy sa ale vlastne začalo?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Muž v temnote 2 ukončil natáčanie

Film Muž v temnote 2 (originál Don’t Breathe 2) bol podľa príspevku jeho hlavného predstaviteľa dokončený. Zaujímavé na tom ale je, že sme vôbec nevedeli, že film Muž v temnote 2 natáčanie vôbec začal. Niektorí tvorcovia sa však rozhodli využiť pandemickú situáciu a vytvárať svoje diela bez toho, aby sme mali o nich nejaké informácie. Podobný je aj prípad Sacha Barona Cohena a jeho nedávno oznámeného pokračovania Borata, ktorého sa dočkáme už onedlho.

Stephen Lang, hlavná hviezda tohto filmu, totiž zverejnil na svojom Twitteri príspevok, v ktorom to oznamuje. Ubezpečuje nás, že boli dodržané všetky bezpečnostné aj zdravotné opatrenia. Zároveň ďakuje Belehradu v Srbsku, kde sa natáčanie konalo. To malo začať počas tohto roka, ale posledná správa nám hovorila, že sa odkladá.

Natáčali aj počas pandémie

Filmári však situáciu očividne využili a následná informácia, ktorú máme, je až Langov tweet. V prvom filme, ktorý bol zaujímavou kombináciou krimi trileru a hororu, si zahral ešte v roku 2016. Dej sa točil okolo trojice, ktorá nutne potrebuje peniaze, a tak sa dá na dráhu zločinu. Protagonisti sa rozhodnú okradnúť slepého muža, ktorý má vraj dostatok peňazí. Čoskoro sa to ukáže ako veľmi zlá voľba, nakoľko slepec zlodejov uväzní a núti ich k hrozným veciam.

Muž v temnote bol veľkým prekvapením. Svojou násilnosťou nechal prekvapených mnohých divákov a rovnako ich šokoval aj zvratom v poslednej tretine filmu. Ale nebude prezrádzať určite viac. Rozhodne ho treba vidieť pred tým, ako sa vrhnete na druhú časť, ktorá príde budúci rok. Lang bude predstavovať logicky rovnakú postavu a má byť vraj ešte viac divoký a krutý. Už teraz mi nabiehajú zimomriavky.

muž v temnote pokračovanie
Zdroj: heroichollywood.net

Reimi si vybral zaujímavého režiséra

Film bol ideou režiséra Sama Reimiho. Ten bol režisérom originálneho Evil Dead z 80. rokov. Keď však vraj videl prácu Fede Alvareza na remaku z roku 2013, tak film Muž v temnote 2 poskytol práve jemu. Postaral sa o réžiu a scenár napísal spolu s Rodom Sayaguesom, s ktorým dlhodobo spolupracuje.

Spolu budú na pokračovaní pracovať aj ako producenti. K nim sa ale pridá aj produkčná spoločnosť Ghost House na čele s Bobom Tapertom. Momentálne čakáme, kedy nám podajú nejaké oficiálne informácie a prípadne oznámia aj dátum vydania. Už teraz sme však zvedaví, čo si táto partia nachystala a aké kruté činnosti bude Stephen Lang vykonávať tento raz.

Potešilo vás, že sa skončilo natáčanie pre film Muž v temnote 2? Videli ste prvú časť? Čo si myslíte, že môžeme čakať v pokračovaní? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -