Niekoľko klasických monster filmov od štúdia Universal bude dostupných zdarma na YouTube

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Klasické monster filmy od Universal zdarma

Ak by ste si chceli vychutnať nejaké klasické monster filmy od štúdia Universal, tak tu je skvelá správa. Obrovské hity z 30. a 40. rokov budú budúci týždeň dostupné zdarma na internete. Oznámila to spoločnosť NBCUniversal, ktorá ich momentálne distribuuje. Ako to teda bude a v čom je háčik?

Sedem veľkých klasík z monštrami ako Dracula, Frankensteinove monštrum, Neviditeľný muž a ďalšie sa objaví už budúci piatok. Od 15. januára ich budú streamovať zdarma na zrejme najznámejšej platforme s videami – YouTube. Nájdete ich na oficiálnom kanáli Fear: The Home of Horror. Ten už dlhší čas poskytuje informácie a náhľady o týchto postavách pre ľudí, ktorí sa potrebujú s nimi zoznámiť.

Universal monsters
Zdroj: disgusting.com

Dostupné na YouTube na obmedzenú dobu

Ak medzi práve takýchto patríte, tak nemusíte pozerať už iba vysvetľujúce videá, môžete si pozrieť rovno celé filmy. Mali by ste sa ale trochu poponáhľať, pretože každý z filmov bude dostupný iba počas jedného týždňa. Dobrou správou ale je, že potom si môžete zakúpiť digitálnu kópiu za zvýhodnenú cenu s veľmi výraznou zľavou.

Ešte lepšou správou môže byť, že ich nemusíte pozerať všetky naraz, ale 7 filmov bude rozdelených na tri fázy vydania. YouTube kanál samozrejme zverejnil aj oficiálny rozvrh ako budú pridávané. Vyzerá takto:

Dostupné od 15. januára 2021:

Dracula (1931)

The Mummy (1932)

Dostupné od 16. januára 2021:

Frankenstein (1931)

Bride Of Frankenstein (1935)

Dostupné od 17. januára 2021:

The Invisible Man (1933)

The Wolf Man (1941)

Abbott And Costello Meet Frankenstein (1948)

Monster filmy od Universal pre zarytých fanúšikov a aj tých, čo to chcú sledovať prvý raz

Vidíme, že okrem tradičných (a to skutočne tradičných) monster Universal filmov dostaneme aj jednu na vtipnejšiu nôtu. Posledný zmienený film je totiž akousi paródiou či fraškou, kde sa dvaja veľký komedianti tej doby stretávajú práve s týmito klasickými príšerami. Okrem v názve zmieneného Frankensteina (resp. jeho monštra) tu totiž otvárajú aj škatuľu s Draculom, čo zase privolá vlčieho muža

Wolfman
Zdroj: blogspot.com

Takáto ponuka je skutočnou lahôdkou pre fanúšikov tradičného hororu, ale zároveň je aj pekným sústom pre tých, ktorí zmienené filmy ešte nikdy nevideli. Nedá sa totiž ani v najmenšom pochybovať o tom, že ide skutočne o kultovky, ktoré by si mal pozrieť niekedy každý. Tak zostáva už len cez týždeň nahromadiť obľúbené filmové snacky a budúci piatok zapínať YouTube.

Ste fanúšikmi klasických monster filmov od Universal? Videli ste ich, alebo by to bolo pre vás prvé pozretie? Budete ich takto sledovať? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -