Po zhliadnutí Wonder Woman 1984 by ste nemali opustiť kino. Čo hovorí autorka a prvé reakcie fanúšikov?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Po pozretí Wonder Woman 1984 neopúšťajte kino

Fanúšikovia, ktorí zostávajú v sále aj popri tom, ako bežia záverečné titulky. Celkom bežný fenomén dnešnej doby. To je pravda, ale je skôr príznačná pre Marvel filmy, ktoré obsahujú scény po titulkoch, kde sa dozvedáme malý náhľad do deja ďalších filmov. Avšak autorka filmu Wonder Woman 1984 od konkurenčnej spoločnosti nás upozorňuje, aby sme neopúšťali kino po jeho pozretí.

Tento film, ako väčšina z vás dobre vie, patrí pod krídla DC (či ich rozšíreného filmového vesmíru). Ani ich neobišlo posúvanie premiér filmov a tak napríklad dlho očakávaného Batmana uvidíme až v roku 2022. A okrem neho v tom roku aj ďalšie tri filmy. Ešte skôr tu však bude The Suicide Squad. No ale najbližšie je určite pokračovanie najväčšej ženskej hrdinky od tejto spoločnosti, ktoré vytvorila Patty Jenkins.

film wonder woman 1984 kiná
Zdroj: geektyrant.com

Film už bol premietaný prvým divákom

V nasledujúcom filme sa samozrejme v hlavnej roli objaví Gal Gadot, ale sprevádzať ju bude opäť aj Chris Pine. Nové tváre však uvidíme v podobe Pedra Pascala, ktorý stvárni Maxwella Lorda a Kristen Wiig, ktorá si zahrá Cheetah. Niekoľko vybraných ľudí už mali možnosť film vidieť a sľubujú kvalitné, láskavé a sebavedomé pokračovanie, ktoré určite poteší fanúšikov.

Avšak autorka filmov prekvapila, keď povedala, že týmto skorším sledovateľom chýbala jedna vec. Nebola im predstavená jedna zásadná scéna (či dokonca možno scény, ako sa vyjadrila). Tú uvidíme až po vydaní v kinách (u nás vďakabohu už 17. decembra, pričom sme jedna z najskorších krajín, ktorá film uvedie). A na Prvý sviatok vianočný aj na HBO Max.

Wonder Woman 1984 finálny trailer
Zdroj: twitter.com

Neuvideli však jednu zásadnú scénu

Jenkins neprezradila o scéne nič viac, avšak odporúča, aby sme po dopozeraní Wonder Woman 1984 neopúšťali kino. Znamenať to teda môže asi len jediné. Aj film z DCEU bude mať scénu po titulkoch. Ale s tým, ako sa tento vesmír vyvíja, to vôbec nie je také prekvapivé.

Tak v prvom rade, jeho smerovanie zmení aj nové vydanie Justice League podľa pôdovnej vízie režiséra, tzv. Snyder’s Cut. Ale ak by sme sa zamerali čisto na filmy, tak nás v dohľadnej dobe čaká Aquaman 2 alebo The Flash. A práve druhý menovaný má tendenciu renovovať celú značku. Budú sa v ňom totiž otvárať alternatívne vesmíry a skúmať odlišné časové línie. Mohla by teda scéna po titulkoch priniesť zopár záberov, ktoré by navnaďovali práve na toto?

DC postavy vo filme The Flash
Zdroj: ew.com

Zmení celé smerovanie DCEU?

Bol by to určite rozumný krok a veľký ťahák k tomu, ako si udržať fanúšikov a mať ich v pozore. DCEU totiž nezažíval vždy najlepšie časy, ale práve naopak, bol častokrát označovaný ako ten slabší superhrdinský vesmír v neustálom porovnávaní s tým marvelovským. A preto by mohla aj jediná scéna znamenať veľa a pripraviť fanúšikov na to, čo príde.

Naopak, nemusela by nič znamenať a pôjde len o akýsi krátky vtip alebo bezvýznamnú výplň. To ale zrejme nebude ten prípad, keď doteraz novinárom a kritikom danú scénu neukázali a upozorňuje na ňu aj samotná autorka. V každom prípade, Diana bude po tomto filme bližšie udalostiam v súčasnosti. A ako bude scéna vyzerať sa môžeme presvedčiť od 17. decembra v kinách.

Čo hovoríte na upozornenie Patty Jenkins, že by sme nemali po dopozeraní Wonder Woman 1984 opúšťať kino? Budete sa držať jej rady a očakávať potitulkovú scénu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -