Bratia Russovci nielen píšu film Extraction 2, ale budujú okolo neho aj celé univerzum

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Vznikne Extraction univerzum

Extraction je akčnou bombou, ktorá prišla na Netflix v apríli tohto roka. Bolo to práve v čase, keď nás silno zasiahla prvá vlna koronavírusu a tak bol film príjemným vytrhnutím z reality. Stal sa z neho nečakaný hit, ktorý si získal fanúšikov po celom svete. Malým trikom na konci dosiahli to, že ľudia ihneď chceli aj pokračovanie. Skvelou správou teda je, že vznikne nielen to, ale jeho tvorcovia vybudujú aj celé Extraction univerzum.

Prvým film nám ukázal Chrisa Hemswortha ako Tylera Rakea. Išlo o nebojácneho nájomného zabijaka z čierneho trhu, ktorý dostáva to najviac smrteľné vyzdvihnutie v živote. Má zachrániť uneseného syna medzinárodného vodcu zločinu. Len pri takomto popise vám musí byť jasné, že o nabité scény nebola núdza a Rake dokázal, že dokáže byť armádou v podobe jedného muža.

Extraction
Zdroj: empireonline.com

Jeden z bratov sa rozrozprával o budúcnosti série

Preto herec v hlavnej úlohe a tvorcovia, bratia Anthony a Joe Russovci potešili všetkých fanúšikov, keď nedávno potvrdili, že už píšu druhú časť. Ale druhý menovaný je o čosi zhovorčivejší a v nedávnom rozhovore pre portál Collider prezradil, že to rozhodne ešte nie je koniec. Plánujú z filmu spraviť značku, ktorá by mala pretrvať niekoľko rokov.

Hovorí o filmoch, ktoré by preskúmali niektoré iné postavy z filmu, ktoré sa objavili. Ale aj tie, ktoré sa ešte len môžu ukázať. No a zároveň sa dočkáme väzieb medzi charaktermi a prípadne aj ich vzájomnej minulosti. Ako príklad uviedol postavu, ktorú hral David Harbour. Ak sme si ho obľúbili, tak majú dobrú správu, pretože sa objaví v budúcich Extraction filmoch.

extraction harbour
Zdroj: looper.com

Nové spôsoby a cesty v rozprávaní

Hľadajú však aj nové a zaujímavé spôsoby ako ukazovať príbehy s novými cestami v rozprávaní. Prečo by napríklad nemohli ísť naspäť a zároveň dopredu v deji v rovnaký čas? Ako veci z minulosti ovplyvnili prítomnosť, ktorú ale uvidíme skôr? A akým štýlom priviesť túto následnosť príbehov? To sú všetko otázky, ktoré si Joe Russo pokladá. Avšak má ešte jednu závažnú, ktorú si pre Extraction univerzum dal.

Môžeme vidieť aj rôzne uhly pohľadu? Každý antagonista by mohol byť kladným hrdinom vo svojom vlastnom vnímaní a naopak, protagonista môže byť zloduchom z pohľadu niekoho iného. V každom prípade to chcú dosiahnuť tým, že by vybudovali globálnu značku, ktorá bude hovoriť globálne príbehy. A tak by sa mohli aj spôsoby nazerania na postavy diverzifikovať.

Ich nápady určite znejú značne zaujímavo. Čo si od budúcnosti od série sľubovať je ale asi stále v hlavách bratov Russovcov a vo hviedzach. Necháme sa prekvapiť a budeme dúfať, že aspoň Extraction 2 dosiahne kvality prvého dielu. A pri ostatných uvidíme…

Čo hovoríte na myšlienku, že vznikne celé Extraction univerzum? Radi uvidíme aj ostatné postavy, alebo to je podľa vás zbytočné? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -