Akčný hit Extraction od Netflixu sa dočká pokračovania, tvorcovia začnú natáčať budúci rok

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Akčný hit Extraction dostane pokračovanie

Keď prišiel tento film v apríli 2020 na Netflix, nikto nečakal, že bude takým hitom. To je jedným z dôvodov, prečo si akčný kúsok Extraction zaslúži aj pokračovanie. Potvrdili to oficinálne jeho tvorcovia, bratia Russovci. Plánujú ho začať natáčať v roku 2021 a pevne dúfame, že sa im to aj podarí.

Prezradili, že už sa dostali do fázy písania scenára a tak by sa chceli pustiť do natáčania už začiatkom roku 2021. Avšak samozrejme pri súčasnej situácii nevieme, čo máme očakávať, preto radšej nič nechcú sľubovať. Sami hovoria, že oni samotní sú super nadšení, Netflix je super nadšený a rovnaké nadšenie s nimi do tretice zdieľa aj Chris Hemsworth.

Extraction 2 Netflix
Zdroj: nytimes.com

Tyler Rake sa vydal na smrteľnú misiu

Ten si v prvej časti zahral žoldniera pohybujúceho sa na čiernom trhu, Tylera Rakea. Vďaka svojej dlhej a násilnej minulosti už zoberie akúkoľvek prácu, pretože nemá čo stratiť. A tak sa nechá najať, dúfajúc, že nájde vykúpenie, na záchranu uneseného syna lorda podsvetia. Ale v temnom svete plnom priekupníkov zbraní a drog sa ukáže už dovtedy smrteľná misia ako nemožná.

Hemsworth tu skutočne stvárnil armádu zosobnenú v jednom mužovi. Hovorí, že chceli spraviť film, ktorý by bol unikátny, napínavý a plný akcie, ktorý by vedel stále posunúť hranice. A to sa im aj podarilo a práve vďaka podpore fanúšikov, ktorým sa poďakoval a zároveň povedal, že sa stali ich veľkými dlžníkmi. A z tohto dôvodu a preto, že to bola pre neho jedna z najlepších skúseností v živote, by chcel, aby bolo ešte niekoľko ďalších.

Extraction
Zdroj: empireonline.com

Extraction však dostane minimálne jedno pokračovanie, o ktorom vieme. Na ňom sa teda pracuje a zobrali si ho na starosť opäť bratia Anthony a Joe Russo, spolu so svojou spoločnosťou AGBO. Táto dvojica producentov privedie naspäť aj režiséra Sama Hargravea. O filme nám zatiaľ nič nechcú prezradiť.

Dostaneme prequel alebo sequel?

Možno je to aj kvôli tomu, že sa ešte donedávna nevedeli rozhodnúť, či pôjde o prequel alebo sequel. Teda či to bude priame pokračovanie deja, ktorý sme videli v prvej časti, alebo sa pozrieme viac do minulosti Tylera. Jeden z bratov povedal, že to majú vymyslené s tým ako sa píše scenár a že nechce informovať o tom, ako sa príbeh hýbe. Hovorí však, že sa nechce viazať k žiadnemu sledu príbehu, chce ale nechať veľa otvorených vecí, ktoré podnietia fanúšikov k uvažovaniu.

Takto by to vyzeralo, že môžeme dostať z každého trochu a pozrieť sa aj do minulosti, aj ďalej v príbehu. Avšak druhý z bratov povedal, že začal písať sequel pred tromi týždňami (pritom ako sa vyjadil, že je skvelé tvoriť túto postavu, ktorá sa vymýšľa vraj jednoduchšie ak si hneď predstavuje Hemswortha). To však ešte nemusí znamenať, že sú jeho slová smerodajné a druhý z bratov nepracuje na inej časti príbehu…

Top 8 zaujímavosti o filme Extraction
Zdroj: imdb.com

Extraction 2 ale rozhodne nie je jediná vec, ktorá necháva bratov Russovcov zaneprázdnených. Produkujú ďalší film pre Netflix, ktorý ponesie názov Mosul. Zároveň pracujú ako režiséri na dráme Cherry, ktorý privedie Toma Hollanda ako vojaka s PTSD. Ten by mal ísť do kín koncom februára 2021.

Čo hovoríte na správu, že film Extraction dostane pokračovanie? Myslíte si, že pôjde o sequel alebo prequel? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -