Dokonalé spojenie akcie a sci-fi. Tvorca Johna Wicka odhalil svoje veľkolepé plány

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Chad Stahelski ako režisér ikonického sci-fi filmu?

Bývalý kaskadér, neskôr koordinátor kaskadérskych kúskov a dnes už aj známy režisér. Tak mnoho fanúšikov pozná tvorcu Johna Wicka. Aktuálne má v hľadáčiku slušné množstvo plánovaných filmov, no aj pri svojom nabitom rozvrhu by si našiel čas na svoju srdcovku, prezradil v podcaste Happy Sad Confused. Filmár Chad Stahelski uviedol, že by sa rád ujal Star Wars filmu.

Svet zabijakov, v ktorom má ústrednú rolu Keanu Reaves už dostal štyri filmy. Ich tvorca však opakovane hovorí, že je to len začiatok a plánuje značku neustále rozširovať. Už počas tohto roka by sme mali dostať film Ballerina s Anou de Armas v hlavnej úlohe a ďalšie spin-offy sa údajne pripravujú.

V príprave má hneď niekoľko projektov

Na vrchole jeho rebríčka je remake klasiky z 80. rokov, Highlander. Hlavnú úlohu si má zahrať Henry Cavill a okrem toho by chcel priniesť adaptácie videohier Rainbow Six alebo Ghost of Tsushima. Spracovať by chcel aj béčkovú knižnú sériu zo 70. rokov s názvom Black Samurai.

Aj napriek poriadnemu množstvu chystaných projektov sa rád pozrie aj do praďalekej galaxie. V rozhovore spomenul moderátorovi Joshovi Horowitzovi, že bol vždy fanúšikom Star Wars.

Prvý Star Wars film mu zmenil život

Réžie snímky z tohto sveta by sa však ujal iba pod jednou podmienkou – mohol by pracovať bez obmedzení. Povedal:

„Star Wars zmenilo moju životnú cestu. Možno jedného dňa, ak Disney počúva, by ma mohlo o pár rokov osloviť. Mal by som pre Star Wars niekoľko nápadov. Možno si hovoríte, že to je veľké pumpovanie ega, keď poviem, či by som prijal ja ich. Ale stále mám v sebe nastavenie bojovníka ako Rocky. Na jednej strane by som im povedal, že som poctený, na druhej by to musel byť ten správny zásah.“

Viac bojov, menej lietania galaxiou?

Chad Stahelski by mohol dať Star Wars svetu úplne nový smer. Nakoľko sa režisér nechcel spoliehať na CGI a viac na praktické efekty, nemuseli by sme dostávať cestovanie planétami galaxie, ale skôr ostať na jednej s komornejším príbehom. V ňom by sme zároveň mohli dostávať najlepšie súboje svetelnými mečmi za dlhý čas. Práve tento tvorca je známy svojimi kvalitne spracovanými bojovými choreografiami.

Samozrejme všetko záleží na tom, ako bude pokračovať kariéra tvorcu a či by naozaj mohol byť oslovený štúdiom. Od rovnakej spoločnosti stále čaká aj na iný telefonát. V podcaste zároveň prezradil, že sa nikdy neprestal zaujímať o lovcu upírov Bladea. Ak by dostal ponuku na jeho film, nezaváhal by vraj ani sekundu.

Chceli by ste, aby Chad Stahelski režíroval Star Wars film? Vedeli by ste si predstaviť príbeh plný akcie v jeho poňatí? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroje: screenrant.com; Josh Horowitz

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -