Pozeral sa naňho celý svet. Mladý Slovák získal prestížne ocenenie za svoju prácu v Marveli

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Slovák získal prestížnu cenu Emmy za svoju tvorbu pre Marvel

Udeľovanie kreatívnych cien za televíznu tvorbu sa koná väčšinou v septembri, teraz však muselo byť kvôli štrajkom hercov odložené na január. Po boku Zlatých glóbusov sme mohli sledovať aj Creative Arts Emmy Awards, kde bolo ocenených mnoho talentov. Dokonca sa držiteľom Emmy stal aj Slovák, ktorý pracuje na grafike jedného z Marvel seriálov.

33-ročný Dávid Štumpf sa venuje animovanej tvorbe už od strednej školy. Vždy mal radšej viac nezávislé projekty a krátke animované pasáže. Bol vraj šokovaný, keď si jeho tvorbu všimli aj v Marveli a prizvali ho na tvorbu seriálu pre Disney+.

ms. marvel animovaná scéna
Zdroj: YouTube / Framestore

Vytváral sekvencie pre Marvel seriál

Ide o seriál Ms. Marvel, ktorý je síce vo veľkej väčšine hraný, obsahuje však aj kreslené pasáže. Hlavná hrdinka si totiž vytvára akýsi svoj vlastný snový svet, ktorý kreslila na papier a premietal sa do scén v jednotlivých epizódach. Práve na nich pracoval Dávid, pre ktorého išlo o prvú veľkú prácu v zahraničí.

Informácie Dávid prezradil v pondelkovom programe Teleráno na televízii Markíza, s ktorou sa spojil online. S úsmevom dodal, že krabicu, v ktorej ocenenia dostal, dokázal rozbiť už na hoteli. Aj keď si sám spravil s ocenením niekoľko záberov, neplánoval ich zdieľať so svetom. O jeho úspechu sme sa dozvedeli až prostredníctvom jeho sestry.

Je skromný, sám sa nepochválil

Rodinná príslušníčka, ktorá na Instagrame vystupuje s prezývkou katka.jakes, zdieľala na sociálnej sieti fotky s chválením jej šikovného brata. Dodáva, že je veľmi hrdá, že sa dostal na červený koberec, pričom je stále zostáva skromným. A teraz aj „mega úspešným.“

Seriál Ms. Marvel dostal ocenenie „outstanding motion design“. Sestra dodáva, že ide o skvelú reprezentáciu Slovenska. A skutočne, je veľmi dobrou správou, že aj muž z Komárna bol ocenený na ceremónii, ktorej kraľovali seriáli The Last of Us, Wednesday či Biely lotus a môže sa pýšiť rovnakou cenou akú v ten večer dostali Nick Offerman či Ed Sheeran.

Ste hrdí na to, že sa držiteľom ceny Emmy stal aj Slovák? Počuli ste predtým o Dávidovi Štumpfovi, ktorý pracoval na seriáli Ms. Marvel? Oceníte teraz tieto sekvencie ešte viac? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: tvnoviny.sk; vulture.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -