John Wick seriál The Continental získava prvé hviezdne obsadenie. Ktorý herec sa pridal?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

John Wick seriál The Continental

Seriál The Continental, prequel k filmovej (zatiaľ) trilógii John Wick, začína naberať konkrétnejšie kontúry. Štúdio Lionsgate, ktoré stojí aj za filmovým svetom, ho prinesie na americkú televíznu stanicu Starz. Pôjde totiž o limitovanú, trojdielnu sériu s dĺžkami epizód 90 minút. Okrem toho nám poskytli aj prvú informáciu o obsadení.

Vybraný bol do neho herec známy predovšetkým z veľkého plátna, Mel Gibson. Poznať ho môžete z filmov ako Mad Max či Smrtonostná zbraň, a určite treba spomenúť aj jeho oscarové Statočné srdce. S televíznou prácou ale nemá až také skúsenosti, naposledy si zahral v domácom austrálskom seriáli The Sullivans na prelome 70. a 80. rokov.

Mel Gibson
Zdroj: nine9.com

Vzostup k moci v hoteli pre zabijakov

Jeho rola v seriáli nie je bližšie špecifikovaná, zatiaľ iba vieme, že si zahrá postavu menom Cormac. Dejovo sa pozrieme do New Yorku v roku 1975, kde si mladý Winston Scott prebojováva svoju cestu podsvetím, aby prebral operácie v hoteli Continental.

Vo filmovom svete ho poznáme už ako ostrieľaného vlastníka tohto hotela – útočiska pre zabijakov. Hrá ho tu Ian McShane. Pri trojdielnej sérii ešte nie je známe, kto stvárni jeho mladšiu verziu.

John Wick spin-off seriál The Continental
Zdroj: geektyrant.com

Prechod hviezdy veľkého plátna na obrazovky

Gibsonov prechod z veľkého plátna na televízne obrazovky je pomerne nečakaný, aj keď v značnej miere možno ovplyvnený jeho kontroverziami. Tu sa však nemusí báť, že by bol v zlých rukách, pretože filmová séria si v troch filmoch zarobila takmer 600 miliónov dolárov v tržbách po celom svete.

Príbeh všetci dobre poznáme. Zabijak Wick, ktorého stvárňuje Keanu Reeves, si chce po smrti ženy dopriať zaslúžený odpočinok. Ten je však narušený, keď syn mafiánskeho bossa zabije jeho šteniatko – posledný dar, ktorý od manželky dostal. To sa samozrejme nemôže nechať bez odozvy a vydáva sa na cestu krvavej pomsty.

John Wick 5
Zdroj: slashfilm.com

Ďalšie dva filmy a seriál

Počas troch filmov sa toho stalo naozaj mnoho a ďalšie dva sú na ceste (pričom štvrtá časť má doraziť 27. mája 2022). The Continental už nie je útočiskom, ktoré môže John Wick vyhľadať, teraz sa však pozrieme vyše 30 rokov do jeho minulosti.

Položiť by sa mohla otázka, prečo sa tvorcovia rozhodli práve pre prequel. Na to odpovedal tvorca projektu z Lionsgate TV, Kevin Beggs:

„Je to úspešná séria a na ceste sú štvrtá a piata časť ako filmy. Vytvoria skvelú mytológiu a zaujímavý štýl – neuveriteľnú, až poetickú estetiku sveta okolo zbraní a pohybu s nimi – takzvané gun-fu. Takto film v ktorom je Keanu Reeves – ktorý je mimochodom úžasný vo všetkom čo robí, ale v našich mysliach je to bezkonkurenčne John Wick – pýta na televízne obrazovky. Marvel univerzum a DC univerzum – majú úžasné príležitosti v telke. My máme rodinu zabijakov, tak toto je naša značka.“

Hotel pre zabijakov a jeho história

Seriál The Continental ešte nedostal dátum vydania, ale v každom prípade sme radi, že o ňom vieme viac informácií. Dočkáme sa limitovanej série troch epizód s dĺžkou 90 minút. A to je rozhodne dostatok času na ukázanie aspoň časti histórie hotelu a útočiska pre zabijakov.

Čo zatiaľ hovoríte na seriál The Continental, prequel k sérii John Wick? Ste radi za obsadenie Mela Gibsona? Radi sa pozriete na minulosť tohto miesta? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -