Videli sme vraj prelomový Marvel seriál: Konečne značka dospela, no stále chýba to najdôležitejšie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvé dojmy zo seriálu Echo

Už zajtra 10. januára dorazí na Disney+ nový seriál od Marvelu, ktorý sa zameriava na jednu z „hrdiniek z ulice“. Mali sme možnosť vidieť jeho prvé tri epizódy, prinášame teda prvé dojmy zo seriálu Echo. Marvel v tomto prípade sľubuje podobne drsnú a dospelú akciu ako pri niekdajšom Daredevilovi. Naozaj ju dostávame?

Echo dáva už od prvej minúty jasne najavo, že bude niečím iným. Až mytologický úvod vás skvele naladí a budete sa tešiť na otváranie každej z epizód kvôli jedinečným scénam týkajúcich sa minulosti hlavnej hrdinky. Tou je Maya Lopez, ktorú stvárňuje Alaqua Cox. Je hluchá, svoj hendikep však vyvažuje perfektnými bojovými schopnosťami, ktoré z nej robia silnú a nepredvídateľnú súperku.

Echo
Zdroj: marvelstudios.com/Chuck Zlotnick

Viac príbehu z minulosti, viac morálnej dilemy

Mimo debutu hlavnej hrdinky v seriáli Hawkeye (dostávame naozaj zrýchlenú rekapituláciu) sa dozvedáme viac o jej minulosti. Dejovo ide o pútavý príbeh, je však značne natiahnutý, čím vytvára niekoľko slabších momentov. Nudiť nás ale nenechajú, pretože sú vždy vystriedané akciou. Dostávame síce nápadité, choreograficky vynikajúco zvládnuté a dynamické sekvencie, ale aj tak si pri niektorých poviete, že sme ich videli už x-krát.

Akcia nie je tak drsná ako za čias Daredevila na Netflixe, ale neraz vás šokuje. Veľmi prekvapivým je, kam sú postavy, ktoré by mali byť našimi hrdinami, schopné zájsť. Či už v ich ceste za pomstou alebo z čisto vlastných motívov. Tvorcovia tak dokonca hádžu do pléna myšlienku, či sa Maya nestane novým Kingpinom.

marvel serial echo
Zdroj: TMDB

Obrovská hrozba pre novú skupinu hrdinov

Wilson Fisk (Vincent D’Onofrio) neskončil naposledy práve najlepšie. Stále však vidíme, že aj pri jeho aktuálnom stave jeho prsty zločinu siahajú naozaj ďaleko a dolapia každého. Práve to z neho robí tak hrozivého záporáka a poriadnu hrozbu pre tento druh postáv. Je vám tak jasné, že s jeho návratom si seriál kradne pre seba.

Musím určite vyzdvihnúť aj nápadité scény, ktoré sú ukázané z pohľadu protagonistky. Jej hluchota eliminuje akýkoľvek zvuk a zostávame s ťaživým tichom, pri ktorom sami absolútne nevieme, čo sa bude diať ďalej. Vynikajúci filmársky zámer.

Marvel Echo rodina
Zdroj: Marvel

Telenovela nemusela byť prítomná

Nie všetky prvotné pocity zo seriálu Echo však boli priaznivé. Projekt sa snaží byť aj rodinnou drámou a aj keď si postavy rýchlo osvojíte a spoznáte ich, ako by nevedeli úplne vyniknúť. Zároveň sa pri nich motív opakuje, čím tiež dostávame pre diváka menej zaujímavé scény. Možno sa to však dokáže otočiť a táto omieľaná téma rodiny bude mať dôležitejší zmysel.

Echo zaujme aj netradičnou a divácky príjemnou otváracou sekvenciou. Nemohol som sa však ubrániť pocitu, že niektoré pasáže vyzerali ako zo seriálu spred 20 rokov. To však mohli spôsobiť pretáčky a neskorší nutný strih na zmenšenie počtu epizód.

Dospelejší, ale stále opatrný Marvel

Predsa len sa však nevie vyhnúť ani niektorým nutným neduhom 21. storočia. Prílišná pozornosť na dôležitosť pôvodného obyvateľstva Ameriky síce môže byť fajn, ale keď sa ešte zadupľuje silou ženskej postavy, pôsobí to občas nasilu.

Napriek tomu som však mimoriadne zvedavý, kam bude smerovať mysteriózna linka z minulosti. Fanúšikovia Echo z komiksov sa určite potešia, uvidíme, ako veľmi sa bude Marvel držať predlohy.

Disney sa tak so svojimi Marvel projektami vydáva aj do temnejších, dospelejších a viac drsných vôd. Zatiaľ to ale robí opatrne, čo je však úplne pochopiteľný proces. Ak budú hrdinovia z tejto oblasti pokračovať týmto smerom, máme sa na čo tešiť. Po dopozeraní troch úvodných epizód sa stále sa neviem dočkať stredy, kedy seriál dorazím.

Toto sú moje prvotné dojmy zo seriálu Echo. Navnadili vás na stredajšie sledovanie ešte viac? Tešíte sa aj na rozvíjanie tejto časti Marvel sveta? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -