Disney odstránilo násilné scény zo seriálu The Falcon and The Winter Soldier

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Disney odstraňuje násilné scény z Marvel seriálu

Disney odstránilo násilné scény zo seriálu The Falcon and the Winter Soldier. Ich streamovacia služba sa snaží byť prístupnejšia a čin súvisí aj s rodičovskou kontrolou, ktorú zavádzajú v posledných dňoch. Ktoré zábery z Marvel seriálu ale museli byť zmenené?

Oba sa týkajú tretej epizódy s názvom Power Broker. V prvej z nich Zemo (Daniel Brühl) strelí bývalého vedca Hydry, doktora Wilfreda Nagela. Ten sa snaží v laborátoriu vytvoriť sérum supervojakov. Pôvodná scéna ukazuje, ako Nagel leží na zemi pokrytý krvou a s otvorenými očami. Upravená scéna už neobsahuje krv a oči vedca sú zatvorené.

Prebodnutie tyčou… bez tyče

Druhá scéna ukazuje Buckyho (Sebastian Stan), ako používa kovovú tyč na obranu proti nepriateľovi. Tyč po nepriateľovi hodí, tá sa mu zapichne do ramena a prišpendlí ho tak ku kontajneru za ním. Upravený záber ale ukazuje, ako sa tyč odráža a letí preč, súper však stále zostáva pri kontajneri.

Kým teda prvá scéna dáva zmysel, druhá týmto editom zostáva trochu nedomyslená. Je otázne, prečo začalo Disney podobné kroky podnikať až teraz, v podstate rok po tom, čo seriál vyšiel na ich streamovacej službe. Navyše je otázkou, prečo práve tieto scény.

Falcon Winter Soldier Violence Censor Pipe Disney

Najkrvavejšia scéna z MCU zostáva

The Falcon and the Winter Soldier ukazoval aj veci, ktoré boli oveľa brutálnejšie. Sharon Carter napríklad použila človeka ako živý štít a netreba zabúdať ani na najviac krvavú scénu, zrejme aj z celého MCU. Máme na mysli samozrejme tú, kde John Walker vyslovene znesvätí štít Captaina Americu, keď ním ubije človeka na smrť.

Navyše, služba zmenila po 15. marci svoju politiku a hodnotenia prístupnosti. Dôvodom boli aj prichádzajúce seriály z Marvel Television a to Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist a Luke Cage. Pri nich zaviedli R-kové hodnotenie, teda iba pre dospelého diváka. TFATWS pritom zostáva s hodnotením TV-14, teda prístupné od 14 rokov.

dojmy falcon and the winter soldier
Zdroj: fortressofsolitude.co.za

Iba dočasné riešenie?

Na mieste je teda otázka, či sa museli zo strany Disney prerábať násilné scény miesto toho, aby sa zmenilo hodnotenie. Avšak podľa správ, ktoré poskytol portál The Hollywood Reporter, ide iba o dočasnú úpravu scény, ktorým sa testujú možné problémy so softvérom. Podľa ich reportérov Ryana Parkera a Aarona Coucha by sme ich mali eventuálne dostať naspäť. Tak uvidíme…

Myslíte si, že je potrebné takýmto spôsobom cenzurovať scény v seriáli, ktorý je už rok vydaný? Je to podľa vás správny alebo zbytočný krok? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com, polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -