Bruce Willis končí s herectvom. Dôvodom je choroba

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Bruce Willis končí ako herec

Bruce Willis končí s herectvom. Nešťastnou novinou je, že nejde o jeho vlastné rozhodnutie, ale nutnosť kvôli chorobe, ktorú mu diagnostikovali. V posledných hodinách jeho rodina oznámila, že trpí afáziou. Ide o ochorenie, pri ktorom jedinec stráca schopnosť rozumieť reči alebo sa v nej vyjadrovať.

Na sociálnych médiách zdieľali nasledovný príspevok:

„Pre Brucových úžasných fanúšikov, my ako rodina sme chceli zdieľať správu, že náš milovaný Bruce prechádzal istými zdravotnými ťažkosťami. Aktuálne mu bola diagnostikovaná afázia, ktorá má vplyv na jeho kognitívne schopnosti. Ako výsledok, po mnohých úvahách, Bruce sa rozohodol, že odchádza od svojej kariéry, ktorá pre neho tak veľa znamenala.“

Zo sitkomového herca akčným hrdinom

Momentálne 67-ročný herec začínal v 80. rokoch ako príležitostná postava v rozličných sitkomoch. V roku 1987 dokonca získal Emmy sa účasť v seriáli Moonlightning. Ďalšiu si pre seba získal, keď sa objavil ako hosť v zrejme najznámejšom komediálnom seriáli – Priatelia.

Jeho raketový vzostup ako herca bol však v roku 1988. Vtedy si zahral policajta Johna McClana vo filme Smrtonostná pasca. Odtvedy sa z neho stala séria, v ktorej sa stával neustále drsnejším. Producent Larry Gordon, ktorý pracoval na prvých dvoch častiach, tiež vyjadril, ako je správou zdrvený. Spomínal na to, ako sa s ním skvele pracovalo na dvojici filmov a ako sa odvtedy stali dobrými priateľmi.

bruce willis john mcclane
Zdroj: wall.alphacoders.com

Veľké hity 90. rokov

Odvtedy sa objavil v celej desiatke filmov. 90. roky boli pre neho iste najsilnejšími, keď sa objavil vo filmoch Posledný skaut, Smrť jej pristane, Pulp Fiction či už kultovom sci-fi 12 opíc. Ešte kultovejšou je jeho snímka Piaty element, ktorá určite patrí medzi jeho najväčie blockbustery tejto doby. Ďalšími sú Šiesty zmysel či Armageddon.

Na prelome storočí sa objavil vo filme Vyvolený. Táto snímka dlho čakala na svoje pokračovanie, ktoré sme dostali v posledných rokoch. Nakoniec prišlo k zavŕšeniu trilógie v roku 2019 filmom Glass. Tieto snímky mal na starosti M. Night Shyamalan, ktorý tiež vyjadril rešpekt a úctu voči tomuto hercovi.

armageddon bruce willis casey affleck
Zdroj: etonline.com

Podpora od spolupracovníkov a kolegov

Fakt, že Bruce Willis končí, nenesie dobre ani producent Randall Emmett. Vyjadril, že rodine vyjadruje všetku podporu, ktorú dokáže v boji s týmto neľahkým problémom. Spolu pracovali takmer na 20 filmoch a preto sa aj on cítil, ako by s ním bol bratom. Boli to kúsky ako Midnight in the Switchgrass, Survive the NightHard Kill či Na vlastnú päsť.

bruce willis death wish prianie smrti
Zdroj: theactionelite.com

Je pravda, že v posledných rokoch si vyberal práve snímky s menším rozpočtom, ktoré nemali u divákov až taký úspech. Avšak definovaný je svojimi fanúšikmi za dlhoročnú kariéru a jeho najväčšie role. Preto je to pre všetkých, vrátane nás, naozaj nešťastná novinka.

Ako vnímate vy fakt, že Bruce Willis končí so svojou hereckou kariérou kvôli chorobe? V ktorom filme ste mali herca najradšej? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thehollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. The fifth element, v ktorom asi… Inak si nevspominam na ziadny jeho dobry film (ok, este Sakal). Poslednych x rokov bol vo filmoch skor pre meno a slavu ako pre herecke schopnosti.. vid napr. totalny odpad Apex.

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -