Marvel kvôli tomuto filmu prišiel o 200 miliónov. Absolútny nezáujem hlási aj po pridaní online

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Vydanie Marvels na Disney+ nepomohlo

Aktualizované 13. 3. 2024: Film so superhrdinkami, Marvels, sme si mohli od minulého mesiaca pozrieť aj na Disney+. Snímka bola pôvodne vydaná v kinách v novembri minulého roka a išlo doteraz o najväčší komerčný prepadák pre Marvel. Štúdio si myslelo, že vydanie na streame priláka viac divákov, čísla sú však nekompromisné a hovoria o značnom nezáujme sledovania v online priestore.

Portál ComicBookNews sa rozhodol na čísla pozrieť ešte bližšie. Využil analytický nástroj Nielsen, ktorým zozbierali dáta z týždňa kedy mala komiksovka svoj debut, teda 5. až 11. februára. Treba si všimnúť, že Marvels rebríčku dominujú. Na druhej strane, na nižších priečkach sa nachádzajú filmy, ktoré vyšli už pred niekoľkými rokmi, napríklad je na siedmom mieste Ready Player One, ktorý bol vydaný ešte v roku 2018.

the marvels stream disney dáta
Zdroj: Nielsen / screenshot

Marvels mali za týždeň nastreamovaných 558 miliónov minút, čo pri jeho dĺžke 105 minút hovorí o chabých 5,3 milióna zhliadnutiach. Ak si to porovnáme s rovnakými filmami od Marvelu, výsledky sú jasné – Black Widow mala nastreamovaných 676 miliónov minút, tretí Ant-Man 766 miliónov minút a štvrtý Thor dokonca 1500 miliónov. Znamená to, že trojica hrdiniek pohorela nielen v kinách, ale aj v online priestore a pre Disney znamenala už stratu 200 miliónov dolárov

Na streame ešte skôr ako na digitálnych nosičoch

Aktualizované 7. 2. 2024: Komiksový film Marvels, ktorý mal pôvodne premiéru 9. novembra, môžeme už nájsť oddnes na streamovacej službe od Disney+. V tomto prípade spravila spoločnosť výnimočný krok a vydala snímku skôr online ako na digitálnych nosičoch. Na DVD a Blu-Ray sa trojice hrdiniek dočkáme 13. februára (k nám dorazia 28. februára). Na streame ich však môžeme vidieť už dnes.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Posledná komiksovka Marvelu The Marvels dostala dátum premiéry na streamovacej službe. Film bol od 16. januára dostupný online iba za poplatok, 7. februára príde aj na Disney+. Dostupný bude so slovenským aj českým dabingom, samozrejmosťou budú aj titulky a UHD rozlíšenie s podporou priestorového zvuku.

Marvels
Zdroj: tmdb.org

Posledná nádej v tohtoročných projektoch?

Ženská tímovka v kinách štartovala 9. novembra, išlo však o komerčný prepadák. The Marvels už prvý týždeň po premiére prepisovali negatívne rekordy tržieb, v druhom týždni v kinách navyše nasledoval aj rekordný prepad diváckej návštevnosti.

Marvel v reakcii na slabú návštevnosť svojich filmov v kinách zaradil spiatočku a tento rok na veľkom plátne uvedie len jediný film. Bude ním Deadpool 3, ktorý sa čerstvo dočkal nových informácií a obrázkov. Komiksová továreň rovnako spomaľuje aj pri svojich seriáloch. Nedávno uviedla na Disney+ nový seriál Echo, ktorý z hľadiska kvality nič nové neponúkol. Na pláne z veľkých noviniek je tento rok ešte Agatha: Darkhold Diaries, dátum premiéry v tomto prípade nepoznáme.

Pôvodný článok:

Trojica hrdiniek v podaní Brie Larson, Teyonah Parris a Iman Vellani mieri aj na naše obrazovky. Komiksový film Marvels bude oddnes dostupný online. Snímku sme pôvodne mohli vidieť v kinách v novembri 2023, jej návštevnosť však bola veľmi nízka. Teraz by mohla dostať u divákov novú šancu.

recenzia marvels
Zdroj: themoviedb.org

V kinách ju vidieť nechceli

Diváci však film odsúdili predčasne. Niektorým sa nepozdávali tri silné ženské postavy a tak sa film rozhodli bojkotovať, iní sa nechali presvedčiť o tom, že ide o príliš strohý príbeh, aby stál za návštevu kina. Tak už po prvom týždni zaznamenali kiná až 79 % pokles návštevnosti.

To znamenalo, že aj zárobky boli podstatne nižšie. Za štyri týždne premietania si film odniesol z celého sveta chabých 197 miliónov, následne sa Disney rozhodlo, že nebude ďalej zverejňovať štatistiky. Je však isté, že šlo nielen o najmenej zarábajúcu Marvelovku, ale aj celkovo film podľa komiksovej predlohy.

Zawe Ashton marvel
Zdroj: Marvel Studios

Nová šanca v digitálnom priestore?

Marvel tak vkladá nové nádeje do digitálnych vydaní. Už oddnes, 16. januára, bude dostupný, avšak iba na prenajatie na to určených službách VOD (video na požičanie) ako Apple TV či Prime Video. Na uvedenie na streamovacej službe Disney+ si budeme musieť ešte počkať. To sa zrejme udeje krátko po tom, čo dostaneme Blu-ray a DVD verzie.

Verzie na diskoch budú dostupné na zakúpenie od 13. februára. Na nich dostaneme aj exkluzívne bonusy, v ktorých budú vymazané či nepodarené scény a pohľady do zákulisia. Nebude chýbať ani komentár režisérky Nia DaCosty a audiokomentár Tary DeMarco, ktorá dohliadala nad špeciálnymi efektami.

Videli ste film v kine alebo čakáte, kým bude komiksovka Marvels online? Siahli by ste aj po Blu-ray disku s bonusmi? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -