Z dĺžky filmu sa vám zatočí hlava. Najväčšia udalosť Marvelu prinesie veľké prekvapenie

Nenechajte si ujsť

Najočakávanejší film Marvelu bude poriadne dlhý

Hlavnou prioritou Marvelu sa v týchto dňoch zdá byť hasenie požiaru okolo herca Jonathana Majorsa alias Kanga, na ktorom komiksová továreň postavila celú 5. fázu MCU. Popri riešení horúceho problému však Marvel nezaháľa v prácach na svojich ďalších projektoch, medzi ktorými jasne vyniká Avengers: Secret Wars. Jeden z najočakávanejších komiksových filmov síce príde najskôr o tri roky, prvé informácie však naznačujú jedno – Secret Wars do kín dorazí s masívnou dĺžkou, informuje CBR.

Podľa známeho insidera Jeffa Sneidera bude mať Avengers: Secret Wars plánovanú dĺžku až 5 hodín. Marvel preto plánuje svoj komiksový klenot rozdeliť na dva samostatné filmy s ročným odstupom medzi premiérami. Príchod prvého filmu do kín je predbežne naplánovaný na 7. mája 2027, prípadný druhý film by mal doraziť v roku 2028. Marvel ani spoločnosť Disney, pod ktorú komiksový kolos patrí, zatiaľ uniknuté informácie neadresovali. Rozdelenie Secret Wars na dva filmy však dáva zmysel po všetkých stránkach.

Avengers: Secret Wars
Zdroj: Marvel

Secret Wars patrí k najpopulárnejším a najväčším udalostiam vo svete Marvelu. Najmocnejší superhrdinovia a anti-hrdinovia sa spoločne stretnú, aby navzájom bojovali. Séria sa vyznačuje množstvom veľkolepých bitiek, ale tiež osobných príbehov a romantických línií. Napratať všetky udalosti do jedného filmu by mohlo byť uponáhľané a nedávalo by zmysel ani z ekonomického hľadiska. Stačí sa pozrieť na komerčné úspechy filmov Avengers, ktoré boli rovnako rozdelené.

O čom je vlastne Secret Wars?

Séria Secret Wars vznikla v rokoch 1984-1985 a dodnes patrí k najväčším míľnikom vo svete komiksov. Na jeho začiatku stojí tajomná a všemocná entita menom Beyonder, ktorý z diaľky pozoruje súboje superhrdinov s nepriateľmi a  rozhodne sa preskúmať povahu dobra a zla. V rámci svojho experimentu Beyonder prenesie skupinu hrdinov a záporákov na umelo vytvorenú planétu zvanú Battleworld. Medzi týmito postavami sú ikony ako Spider-Man, Hulk, Iron Man, Captain America, Thor, X-Men, Fantastic Four, Doctor Doom a mnoho ďalších.

marvel avengers
Zdroj: TMDB

Beyonder všetkých zúčastnených osloví jednoduchým zadaním: ak zvíťazia vo vzájomnom súboji, splní im ich najväčšie želanie. Snaha vzdorovať sa čoskoro ukáže ako márna, prísľub všetkého, po čom postavy kedy túžili, navyše vyvolá množstvo konfliktov, a to nielen medzi dobrou a zlou stranou, ale tiež v rámci jednotlivých tímov.

Práve dynamika a vnútorné rozpoltenie medzi postavami patria ku kľúčovým ingredienciám úspechu série. Secret Wars však vyniká aj akčnou zložkou a ukazuje vysnívané strety medzi mocnými hrdinami, ktoré by sa mimo Battleworldu nikdy nemohli uskutočniť.

Secret Wars tiež priniesol viacero nezabudnuteľných momentov. Za mnohé spomeňme napríklad Spider-Mana, ktorý sa tu prvýkrát navliekol do svojho ikonického čierneho kostýmu. Spider-Mana by si v Secret Wars mal zahrať Tobey Maguire, do roly Wolverina sa pre zmenu vráti Hugh Jackman.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -