Detskú rozprávku premenili na drsné fantasy pre dospelých. Nový Netflix seriál je hotový zázrak

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na nový fantasy seriál Netflixu je zázračný

Astrid Lingrenová je svetovo známou severskou autorkou príbehov pre deti. Jeden z nich je aj o lúpežníkovej dcére, ktorá objavuje magický svet plný zázračných, ale aj nebezpečných bytostí. V minulosti dostala knižka už niekoľko adaptácií, pre tú najnovšiu sa rozhodol Netflix. Teraz nám prináša trailer na seriál Ronja the Robber’s Daugter (Ronja, dcéra lúpežníka), v ktorom dokazujú, že aj takýto materiál dokážu premeniť na intenzívne fantasy.

Ronja je rebelským dievčaťom, ktoré žije v zrúcanine hradu rozdeleného na dve časti. Jednu okupuje jej otec, ktorý velí gangu zlodejov. Ako hlavná hrdinka vyrastá, nájde v okolí hradu les. Stále viac ju fascinuje a priťahuje, keď zistí, že je plný bájnych bytostí.

Les plný magických bytostí a bitka dvoch rodov

Stretáva sa aj s podobne zvedavým chlapcom Birkom, s ktorým objavujú zakázané územia. Toto kamarátstvo však za krátko nebude schvaľované, pretože ide o syna Borka, veliteľa zločincov z druhej strany hradu. Vedie to dokonca ku konfliktu, ktorý sa stane ešte temnejším, keď sa do neho zapletie tajomný správca lesov.

Nové spracovanie sľubuje rozšírenie pôvodného materiálu, pri ktorom však chce v dôležitých častiach zostať verné predlohe, ktoré čítali milióny detí po celom svete. Na to dohliada aj švédsko-britská režisérka Lisa James Larsson.

netflix ronja
Zdroj: tmdb.org

Hľadanie tých najlepších lokalít zo Švédska

Ohľadom projektu sa tvorkyňa vyjadrila:

„Mnohí z nás vrastali s Ronjou, dcérou lúpežníka. Sme hrdí a nesmierne pyšní za tento veľký záväzok, ktorému všetci dali mnoho úsilia. Mali sme na kastingu viac ako 400 herečiek, aby sme našli tú správnu Ronju. Precestovali sme tie najlepšie lokality, ktoré Švédsko ponúkalo – cez hrad Bohuslän až po hlboké lesy Jämtlandu, aby sme našli najlepšie lokality pre nakrúcanie.“

Dobrodružný fantazijný príbeh by mal svojou drsnosťou osloviť aj dospelého diváka. Celkovo dostane 12 epizód, prídu v dvoch vlnách. Tá prvá sa objaví už 28. marca, zvyšné diely by sme si mali pozrieť neskôr v roku 2024, zatiaľ v nešpecifikovaný dátum.

Páči sa vám trailer na fantasy Ronja the Robber’s Daughter? Poznáte knižku alebo ste videli niektoré z predošlých spracovaní? Čo hovoríte na podanie od Netflixu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: Netflix

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -