Nolan je vďaka Oppenheimerovi najlepšie zarábajúci režisér na svete. Z jeho platu sa vám zatočí hlava

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Christopher Nolan je najlepšie zarábajúci režisér

96. udeľovanie cien Akadémie (Oscary) ovládol predovšetkým jeden film. Oppenheimer si odniesol až 7 sošiek, čím sa stal po Pánovi prsteňov najviac oceňovaným filmom nového tisícročia. Dve z nich putovali aj samotnému tvorcovi snímky. Okrem obdivu však získať ešte viac. Ako informovalo Variety, Christopher Nolan sa aj vďaka tomu stal najlepšie zarábajúcim režisérom všetkých čias.

Bol bol vydaný v kinách minulý rok v júli, v rovnaký deň ako Barbie, čím sa stal jednou polovicou fenoménu Barbenheimer. S dĺžkou 3 hodiny a R-kovým hodnotením nebol predpokladaný ako veľké lákadlo pre masového diváka. Všetky predpoklady však dokázal vyvrátiť, keď priniesol z kás po celom svete 958 miliónov dolárov. Jeho rozpočet bol pritom „len“ 100 miliónov.

oppenheimer
Zdroj: themoviedb.org

Oppenheimer so siedmimi Oscarmi, dva z toho pre Nolana

Príbeh pojednáva o živote a dôležitom míľniku vedca J. Roberta Oppenheimera, zodpovedného za zostrojenie atómovej bomby. Zahral si ho Cillian Murphy, ktorý získal za svoj strhujúci výkon práve Oscara za najlepšieho herca. Ocenenie putovalo filmu aj za Najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe, získal ho Robert Downey Jr. ako svoju prvú zlatú sošku.

Nolan odišiel s dvomi oceneniami – za Najlepšieho režiséra a Najlepšieho producenta. Tým sa upravil aj celkový zisk, ktorý za film dostal. Ak sa spočítajú peniaze za jeho ocenenia, podiely na ziskoch z kín, jeho plat a bonusy za prekonanie hraníc tržieb, celková suma je takmer 100 miliónov dolárov. Teda rovnako ako bol celý rozpočet drámy.

Čo čaká režiséra ďalej?

Tvorca sa tak stáva najlepšie zarábajúcim režisérom všetkých čias. Obrovský triumf by zase mohol znamenať snahu viacerých štúdií, aby sa pokúšali o priazeň režiséra. V minulosti pracoval s Warner Bros., Oppenheimera vytvoril pod hlavičkou Universalu.

Na mieste by tak bola otázka, čo chystá ďalšie. V nedávnom rozhovore sa Nolan vyjadril, že by si pre zmenu rád skúsil horor. Iné zdroje (Screen Rant) zase uvádzajú, že by sa rád vrátil k projektu Prisoner, novej adaptácií seriálu zo 60. rokov, ktorý zanechal v roku 2009.

Čo hovoríte na to, že najlepšie zarábajúci režisér všetkých čias je práve Christopher Nolan? Očakávali by ste to po jeho masívnom úspechu s Oppenheimerom? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -