Režisér Oppenheimera šokuje. Chce nakrútiť film výrazne odlišného žánru

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Christopher Nolan chce nakrútiť horor

Kinohit Oppenheimer a jeho režisér Christopher Nolan si idú po Oscara. Jeho filmotéka siaha od Temného rytiera, cez Počiatok, až po Interstellar či Tenet. Vnímame tak opakujúce sa žánre zamotaných sci-fi aj skutočných príbehov, akým bol napríklad Dunkirk. Po životopise otca atómovej bomby majú diváci jasnú otázku – Aký bude ďalší film jedného z najlepších režisérov súčasnosti? O jednej alternatíve informuje server Variety.

Christopher Nolan chce nakrútiť horor za predpokladu, že existuje dostatočne dobrý nápad. Režisér vystupoval na vypredanom evente v londýnskom BFI, kde sa ho jeden fanúšik z publika spýtal na to, či by porozmýšľal nad vytvorením hororu. Filmár odpovedal, že Oppenheimer v sebe určité prvky hororu má, pretože sú vhodné pre danú tému. Pokračoval:

„Myslím si, že hororové filmy sú veľmi zaujímavé, pretože závisia od veľmi filmových zariadení, je to naozaj o viscerálnej reakcii na veci, a tak by som v určitom bode rád natočil horor. Ale myslím si, že naozaj dobrý horor si vyžaduje naozaj výnimočný nápad. A tých je málo. Takže som nenašiel príbeh, ktorý by sa na to hodil.“

Christopher Nolan
Zdroj: koimoi.com

Stačil by mu ten správny námet

Zároveň dodal, že horor je podľa neho z filmového hľadiska veľmi zaujímavým žánrom. Podľa jeho slov je to jeden z mála žánrov, ktorých štúdiá točia celé kvantum, a sú to filmy, ktoré v sebe skrývajú množstvo bezútešnosti a abstrakcie. Horor je tiež žánrom s vlastnosťami, ktoré Hollywood nerád uvádza do svojich filmov. Ale v horore, tam je to povolené.

Ak by teda našiel ten správny námet, potenciálne by mohol vzniknúť jeden z najlepších hororov v žánri. Nolan má s abstraktnými témami skúseností dostatok a Oppenheimer nám opäť raz dokázal, že exceluje ako po technickej stránke, tak aj v navodení atmosféry.

Ak by sa to všetko spojilo s kamerou Hoyte van Hoytemu (Interstellar, Oppenheimer) a hudbou Ludwiga Göranssona (Tenet, Oppenheimer), máme recept na ukážkový horor. Možno aj s obrovskými zápletkami typu Tenet alebo Dokonalý trik.

Vedeli by ste si predstaviť tak diametrálne odlišný žáner v podaní Christophera Nolana? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -