Uhádnete, ktorý je prvý? Toto je podľa divákov TOP 10 najlepších seriálov od Netflixu

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najčítanejšie za 7 dní

Najlepšie seriály od Netflixu podľa divákov

Streamovacia platforma Netflix je už dlhodobo na špici v rámci úspešnosti svojich seriálov. Niet divu, keď tvoria také úžasné hity, ako sú Sguid Game (2021) či Narcos (2015 až 2017). Ktorý z týchto skvelých seriálov je však najlepší? My o tom rozhodnúť nemôžeme, diváci však áno. A tento rebríček na Ranker vytvorili práve fanúšikovia, ktorí tak vybrali tie najlepšie seriály od Netflixu.

10. Hra na oliheň / Squid Game (2021)

Na desiatom mieste skončil seriál Hra na oliheň, známy skôr pod anglickým názvom Squid Game. Tvorcovia tohto juhokórejského hitu sa len vďaka jednej sérii dostali do povedomia divákov na celom svete.

Dej sa sústredí na súťažiacich v smrtiacej hre o život. V nej však súťažia v detských hrách, ktoré pozná hlavne tamojšie publikum. No takisto aj my sme sa v detstve hrali na preťahovanie lanom, lenže ten kto prehral nespadol z výšky 20 či 30 metrov a nezabil sa. Tento seriál je správne drsný, herecky brilantný a po všetkých stránkach kvalitný.

Američania chystajú aj vlastný remake, ktorý sa v posledných týždňoch stretol s vlnou nepochopenia. Netflix totiž učinil nepochopiteľné rozhodnutie.

9. Lucifer (2016 až 2021)

Čo by sa stalo, ak by si diabol vzal trochu voľna a užíval si život plný sexu, drog a alkoholu v Los Angeles? Odpoveď na túto otázku vám dajú tvorcovia dnes už kultového seriálu Lucifer, ktorý môžeme zaradiť medzi kriminálne, ale aj medzi hororové diela. Hlavná postava Lucifer Morningstar sa už v prvej epizóde stretne s miestnou detektívkou Chloe Decker a postupne sa k nej pridáva, aby jej svojim typickým spôsobom pomohol riešiť vraždy.

Hlavnú postavu, teda „pána pekla“ stvárnil charizmatický britský herec Tom Ellis. Ten sa vďaka svojmu presvedčivému výkonu stal prakticky zo dňa na deň miláčikom žien. Seriál pôvodne nepatril pod Netflix, no od konca 3. série sa ho ujali práve prevádzkovatelia najznámejšej streamovacej platformy.

8. Zaklínač (2019 až 2024)

Vďaka tomuto kultovému seriálu už nie je herec Henry Cavill známy len ako Superman, ale aj ako Geralt z Rivie. Žoldnier, ktorý za peniaze zabíja tie najhrozivejšie monštrá. Seriálová adaptácia knihy poľského spisovateľa Andrzeja Sapkowského má obrovský fanklub. Samozrejme za to môže aj veľmi populárna herná verzia, ktorá sa dočkala kultového statusu dávno pred uvedením seriálu na trh.

Okrem Henryho Cavilla si diváci zamilovali aj iné herecké hviezdy. Napríklad Freyu Allan, ktorá stvárnila postavu Ciri alebo Anyu Chalotru, ktorá si zase zahrala postavu Yennefer.

7. Umbrella Academy (2019 až 2024)

Komiksové filmy to v súčasnosti majú veľmi ťažké, to ale neplatí pre komiksové seriály. Jedným z takýchto úspešných seriálov je aj Umbrella Academy. Seriál o tínedžeroch s nadľudskými schopnosťami zaujal hlavne fanúšikov série X-Men (2000 až 2014). Samozrejme, že aj fanúšikovia iných komiksových sérii si našli k tomuto seriálu cestu.

Hlavnou hviezdou tohto diela je herec Elliot Page. Ten aj napriek tomu, že si prešiel zmenou pohlavia zo ženy na muža, neprišiel o svoju rolu a naďalej tak môže divákov tešiť svojimi výkonmi. Lenže nasledujúci komiksový seriál na zozname zrejme nikdy nebude mať konkurenciou. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -